Kartą Bekingemo rūmuose susitiko Jurijus Gagarinas ir karalienė Elžbieta II… Nežinančiam šios istorijos tai gali skambėti kaip pokšto pradžia. Vis dėlto,  legendinis sovietų kosmonautas iš tikrųjų susitiko akis į akį su Didžiosios Britanijos karaliene! Šį susitikimą su siaubu iki šiol prisimena anglų ceremonijos žinovai. Vis dėlto, pati karalienė ir jos garsus svečias buvo patenkinti šiuo susitikimu. Na, o kažkur Elžbietos II archyvuose vis dar yra nuotrauka, kurioje ji ir Jurijus Gagarinas pozuoja nuotraukai!

REKLAMA

Svečias iš Rytų

Legendinis kosmonautas į Jungtinę Karalystę atvyko Vakarų pasaulio ir Sovietų Sąjungos konfrontacijos įkarštyje. Vis dėlto, paprastų Didžiosios Britanijos žmonių nemeilė sovietų žemei neturėjo poveikio požiūriui į Jurijų Gagariną. Jį dievino visi – nuo jauno iki seno! Besišypsantis, stiprus vyras su kosminiu blizgesiu akyse vos vienu žvilgsniu užkariavo britų širdis.

REKLAMA

Kai Gagarinas atvyko į JK, jo gerbėjų minia netilpo į oro uostą. Viena iš sveikintojų, 23 metų anglė Olivia Bryden, net sugebėjo prasibrauti pro apsaugą, įteikė Jurijui Gagarinui gėlių ir pabučiavo jį į skruostą. Tokio šilto priėmimo nesitikėjęs kosmonautas net šiek tiek susigėdo.

Visuomenės mėgstamiausias

Britų žurnalistai į visus savo svečius žvelgė įtariai ir kiekviename jų įžvelgdavo trūkumų.  Vis dėlto, net ir jie negalėjo atsispirti Gagarinui. Žurnalistai pastebėjo tik tai, kad kosmonautas pasirodė žemesnis nei visi įsivaizdavo. Tuo ir baigėsi žurnalistų skundų apie svečią iš SSRS sąrašas. Paprasto sovietinio vaikino žavesys britus tiesiog pribloškė!

REKLAMA

Karalienė asmeniškai norėjo susitikti su kosmose buvusiu žmogumi. Deja, didelio masto pokylis Gagarino garbei buvo neįmanomas. Pats Chruščiovas prieš kelerius metus buvo pagerbtas tik privačiu arbatos vakarėliu karališkojoje rezidencijoje. Jei britai būtų pabandę kosmonauto garbei surengti kažką iškilmingesnio, sovietų biurokratai į tai būtų reagavę tikrai nepalankiai. Taigi, Jurijus Gagarinas buvo pakviestas pas Elžbietą II pietų.

REKLAMA

Gagarinas ir karalienė

REKLAMA

Gagarinas ir karalienė susitiko maždaug 30 žmonių kompanijoje. Pietuose dalyvavo daugybė britų įžymybių, taip pat karalienės vyras ir jo bei Elžbietos II vaikai. Princas Andrew, trečiasis poros vaikas, tuo metu buvo tik kūdikis ir žiūrėjo į svečią gulėdamas vežimėlyje. Žinoma, valdovė su savimi turėjo vieną mėgstamiausių korgių.

REKLAMA

Šiuose kviestiniuose pietuose dalyvavęs generolas leitenantas Kamaninas Elžbietą II apibūdino taip: „Ji buvo maloni vidutinio amžiaus moteris. Apsirengusi labai paprastai – be papuošalų, be makiažo“. Gagarinas ir karalienė greitai rado bendrą kalbą. Taip, Jurijus Gagarinas nežinojo rūmų etiketo subtilybių, tačiau jam tai visiškai netrukdė. Gagarinas buvo išradingas ir iškalbus!

REKLAMA

Pietūs „Gagarino stiliumi“

Parodydamas ranka į stalo įrankių gausą, kosmonautas šypsodamasis pasakė: „Valgykime rusiškai“. Tai taręs, Gagarinas šaukštu įsidėjo į lėkštę salotų ir pradėjo valgyti. Na, o vėliau, kai buvo patiekta arbata, jis ištraukė iš puodelio citrinos griežinėlį ir jį suvalgė. Akivaizdu, kad Elžbieta II palaikė kosmonautą!

REKLAMA

Karalienė sutiko su svečiu: „Taip, ponai, valgykime Gagarino būdu!“ Ji taip pat šaukštu įsidėjo į lėkštę salotų, o vėliau suvalgė arbatos puodelyje buvusį citrinos griežinėlį. Na, o pietų pabaigoje Elžbieta II pakvietė Gagariną nusifotografuoti bendrai nuotraukai. Nepamirškite, kad etiketas griežtai draudžia aristokratams fotografuotis su paprastais žmonėmis!

REKLAMA

Vėliau ekspertai aiškino, kad karalienė nusifotografavo su „dangišku“ žmogumi, todėl ji nepažeidė jokių taisyklių. Nors dėl to kilo karštų diskusijų, tačiau vėliau ginčai nurimo. Na, o Jungtinėje Karalystėje žmonės vis dar myli Gagariną ir prisimena „Gagarino vakarienę“!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].