Kaip dabar gyvena amerikietė, kuri pagimdė būdama 11 metų, nepaisant šeimos protestų?
Prieš daugelį metų Felicia Davey priėmė lemtingą sprendimą – išgelbėti per anksti ir visiškai neplanuotai gimusio vaiko gyvybę. Šiandien Felicia išsamiai dalijasi savo istorija, nesistengdama nieko užkariauti, o skatindama tėvus atvirai pasikalbėti su vaikais apie seksą ir jo pasekmes.

Felicia Davey buvo 11 metų, kai sužinojo šokiruojančią žinią, kad yra nėščia. Vaiko tėvas – jos draugės 14-metis brolis – kaip ir Felicija, jis nesuvokė, kad seksas gali turėti pasekmių, ir buvo joms dar labiau nepasiruošęs nei besilaukianti mama. Merginos tėvai reikalavo aborto ir laikė įvykį „gėda šeimai“. Jie nuvežė dukrą į kliniką pasikalbėti apie „galimus variantus“. Tačiau tai, ką Felicia ten išgirdo, ją įtikino, kad ji nenori nutraukti nėštumo.

REKLAMA

„Aš nelabai supratau, kas yra seksas ir nėštumas, ir jie visi kalbėjo apie abortą. Man buvo daromas spaudimas, ir aš pasakiau: „Jaučiu, kad nenoriu to daryti“, – prisimena Felicia. Anot amerikietės, tuomet ji nežinojo, koks gyvenimas jos laukia, tačiau jautė, kad turi saugoti vaiką. Ir nors visi aplinkiniai manė, kad tai bloga mintis, ji tvirtai nusprendė gimdyti. Vaiko tėvas neprisiėmė atsakomybės už tai, ką padarė. Tėvams sužinojus apie nėštumą, šeima paskubomis išsikraustė, o Felicijai teko likti vienai su visų kitų smerkimu. Dabar amerikietei atrodo, kad ji niekada nebuvo įsimylėjusi savo pirmojo vaikino, o tiesiog ieškojo dėmesio, laikydama tai meile.

Taip jau sutapo, kad mergaitę užaugino 80-metė močiutė. Mergaitės mama ilgam dingo, o tėvas daug dirbo. Anot Felicijos, ji puikiai mokėsi, užaugo paklusnus ir apskritai laimingas vaikas, tačiau jai kažko labai trūko – konfidencialaus bendravimo su artimu suaugusiu žmogumi, galinčiu paaiškinti žodžių „meilė“, „santykiai“ ir „tinkamas elgesys“ reikšmę.

Galiausiai nėštumo metu Felicija išvyko gyventi pas mamą ir seserį. Per vasaros atostogas tarp šeštos ir septintos klasės, likus dviem savaitėms iki 12-ojo gimtadienio, ji pagimdė mergaitę, kurią pavadino Samanta. Jauna mama į mokyklą negrįžo. Merginos gyvenimas kasdien darėsi vis sunkesnis. Apie ją mieste sklido gandai. Moksleiviai sugalvojo jai įžeidžiančius slapyvardžius ir skleidė informaciją, kad „ji miega su daugybe vyrų“. Pinigų neužteko net maistui, o Felicija turėjo užsiregistruoti kaip „baigusi mokyklą“, kad gautų maisto kuponus.

REKLAMA

Kažkuriuo metu tarp draugų pasklido gandas, kad Felicia pastojo nuo savo pačios tėvo, o prie begalinio nuovargio prisidėjo ir kaltės jausmas, kad ji verčia tai išgyventi savo nekaltą tėtį. „Kai gimsta vaikas, visi nori tikėti, kad tai seksualinės prievartos atvejis. Tai lengviau priimti nei tiesą, kad taip, kartais taip nutinka“, – sakė amerikietė.

Anot Felicijos, žmonės bandė atsiriboti nuo istorijos, galvodami: „Na, ne, mano vaikui taip neatsitiks“. Tuo tarpu seksas buvo visur – namuose, mokykloje, pokalbiuose su draugais, televizijoje, socialiniuose tinkluose. O pasakodama savo istoriją Felicia tiki, kad gali paskatinti tėvus atvirai kalbėtis su vaikais apie sekso pasekmes, o ne vengti šio pokalbio kaip įmanoma ilgiau.

Po kelerių metų Felicijos mama buvo sučiupta su narkotikais. Moteris, kuri jau buvo lygtinai sulaikyta prieš tai, buvo uždaryta, o jos dukras ir anūkę išsivežė globos institucijos. Globėjų šeima padėjo jaunai mamai su vaiku: Felicija galėjo grįžti į mokyklą ir baigti mokslus būdama 17 metų. Po to mergina prisijungė prie labdaros programos „Child Haven“, kuri suteikia jauniems žmonėms savarankišką gyvenimą ir darbą. Kartu su Samantha ji persikėlė į viešąjį būstą, įsidarbino valytoja ir įstojo į Alabamos universitetą.

REKLAMA

Felicija negalėjo baigti studijų, nes būdama 20 metų pagimdė antrą vaiką – sūnų Williamą. Santuoka su tėvu truko neilgai, vos penkis mėnesius, ir Felicija vėl liko viena – dabar jau su dviem vaikais. Williamas retkarčiais matydavo savo tėvą, o Samanta su savo tėvu susitiko tik vieną kartą, būdama aštuonerių.

REKLAMA

2008 metais Felicia užmezgė naujus santykius su vyru vardu Maiklas, su kuriuo susipažino gyvendama socialiniame būste, kurį suteikė Child Haven. Maiklas puikiai žinojo, ką Felicija išgyveno. Jis užaugo vaikų namuose ir gyveno keliose globėjų šeimose. Pora susilaukė trijų vaikų – sūnų Kenlano ir Brantley bei dukters Harley. 2013-aisiais Felicija ir Maiklas įteisino savo santykius ir jau daug metų gyvena laimingai. O neseniai amerikietė tapo močiute – vyriausia dukra Samanta ištekėjo ir pagimdė sūnų, o paskui dar vieną.

Pasak Felicijos, ji ir Samanta yra geriausios draugės, kurios dalijasi intymiausiomis mintimis. Nepaisant šeimos finansinių sunkumų ir poreikio padėti mamai su jaunesniais vaikais, mergina įgijo gerą išsilavinimą ir susirado kosmetologės darbą. Ji sutiko savo meilę ir ištekėjo, o vėliau tapo mama, todėl Felicijos svajonės apie šviesią dukters ateitį išsipildė.

REKLAMA

„Vaikystėje daug ko pasiilgau. Aš neturėjau tokio gyvenimo, kokį turėjo Samanta, ir džiaugiuosi, kad ji išgyveno tuos dalykus, kurių aš nepatyriau“, – sako Felicija. Šiandien penkių vaikų mama nesigaili nė vieno priimto sprendimo. „Jei galėčiau viską pakartoti, nieko nekeisčiau. Taip, gyvenime daug ko pasiilgau, man buvo labai sunku mokytis su vaiku ant rankų. Tačiau dabar su Samanta esame kaip seserys ir artimesnės nei bet kada anksčiau“, – sako ji.

REKLAMA

Atsidūrusiems panašioje situacijoje ji pataria viską gerai apgalvoti. „Žinoma, yra įvairių nėštumo baigties variantų, tačiau žinokite, kad gėda ir baimė neturėtų būti lemiami veiksniai priimant šį svarbų sprendimą“, – sako Felicija. Amerikietė taip pat ragina žmones neskubėti daryti išvadų ir apsispręsti. Anot jos, kartais neigiami komentarai socialiniuose tinkluose ją skaudina iki ašarų. Tačiau ji stengiasi mąstyti pozityviai. Būtent ši savybė padėjo jai išgyventi situacijoje, kai dėl sprendimo išgelbėti vaiko gyvybę ji tapo atstumta savo mieste.

„Nenoriu, kad mane prisimintų kaip mergaitę, kuri pagimdė būdama 11 metų. Tai mano gyvenimo dalis ir tai, kas aš esu. Noriu, kad žmonės sakytų: „Ji buvo stipri ir bandė įkvėpti kitus“. Taip noriu, kad mane prisimintų“, – prisipažįsta Felicija.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].