Kaip dabar atrodo mergina, kuri prieš dvejus metus svėrė vos 30 kg?

Sarai Rav iš Melburno yra tik 22 metai, tačiau ji jau turi daug patirties kovojant su sudėtingu negalavimu. Mergina labai norėjo sulieknėti ir ją taip apakino šis procesas, kad ji išsekino save ir patyrė psichologinių problemų.

Galbūt ši istorija padės kam nors išvengti rimtų gyvenimo klaidų.

Sara nusprendė, kad turi sutvarkyti savo kūną. Ji griežtai apribojo suvalgomą maistą, suvartodavo tik 300–400 kalorijų per dieną, taip pat tris valandas bėgiodavo. „Tai buvo ne svorio metimas ar noras atrodyti gražiau. Norėjau būti geresnė,“ – prisipažįsta Sara.

Netrukus jos svoris jau siekė tik 30 kg, pradėjo slinkti plaukai, o sveikatos būklė apskritai pablogėjo.

Medicinos instituto, kuriame mokėsi mergina, dėstytojai pastebėjo, kad ji visiškai nusilpo, ir uždraudė jai lankyti užsiėmimus, kol visiškai pasveiks. Jai buvo patarta kreiptis į terapeutą ir psichologą. Sara atidėjo apsilankymus pas specialistus, kol sunkiai susirgo ir buvo hospitalizuota diagnozavus nervinę anoreksiją.

Po specialistų apžiūros merginai buvo paskirtas gydymas ir ji buvo priversta grįžti prie pilnavertės mitybos. „Psichikos liga sergančiam žmogui sunku pripažinti, kad jis serga,” – skundėsi Sara.

Per dvejus metus Sarah priaugo 19 kilogramų. Ji pradėjo lankytis sporto salėje ir laikytis nustatyto treniruočių režimo, kad padidėtų raumenų masė.

Studentė prisipažino, kad nors praėjo dveji metai, ji vis dar nėra visiškai atsigavusi po ligos, kartais ją aplanko „blogos mintys“. Tačiau ji užtikrintai kuria naują, laimingą gyvenimą.

„Aš įveikiau anoreksiją, bet turiu pamiršti senus modelius, elgesio būdus ir žaizdas, kurias reikia išgydyti. Tam reikia laiko. Tačiau su manimi ir tuo, kas esu, nėra nieko bloga. Jaučiau, kad kažkas man negerai, bet bijojau atsiskleisti artimiesiems. Jūs nekalti dėl savo depresijos, potrauminio streso sindromo ir kitų psichikos sutrikimų,“ – apibendrino ji.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].