19-metis „Luxottica“ įkūrėjo sūnus iš savo tėvo paveldėjo didelę akcijų dalį ir atsidūrė „Forbes“ sąrašo viršuje kaip jauniausias milijardierius pasaulyje.

REKLAMA

Kasmetinio „Forbes“ turtingiausių pasaulio žmonių sąrašo paskelbimas visada yra vienas laukiamiausių įvykių. Paprastai tai apima turtingus vyrus, vyresnius nei 30 metų: tarp jų sutikti viengungį yra beveik neįmanoma užduotis, nes dauguma jų turi mūzą, kuri įkvepia juos naujiems pasiekimams. Kitas dalykas – jauniausių milijardierių sąrašas. Ten atsidūrę jaunieji „genijai, milijardieriai ir filantropai“ dažniausiai dar nėra vedę.  Italas Clemente del Vecchio yra puikus to įrodymas.

Šis 19-metis jaunuolis vėl pateko į geidžiamiausią jauniausių milijardierių sąrašą. Nepaisant to, kad jaunuolio širdis laisva, panašu, kad jis kol kas neieško antrosios pusės. Šis turtuolis nemėgsta viešai puikuotis, o rasti bent kelias jo nuotraukas internete – be galo sunki užduotis.

Šis jaunuolis yra Leonardo del Vecchio sūnus. 1960 metais vyras sukūrė savo verslą, o vėliau šiaurės Italijos Agordo mieste įkūrė įmonę „Luxottica“. Jo verslas augo lėtai, bet užtikrintai. Galiausiai del Vecchio įmonė tapo pirmaujančia receptinių akinių ir saulės akinių gamintoja. Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje „Luxottica“ nusipirko amerikiečių prekės ženklą „Ray-Ban“, taip dar labiau padidindama savo pajamas. Leonardo mirė 2022 m. birželio 27 d. Milano priemiestyje. Tuo metu jam buvo 87 metai. Jo turtas buvo įvertintas 24,8 milijardo dolerių, iš kurių 4,7 milijardo dolerių atiteko jo sūnui Clemente.

REKLAMA

Po tokių netikėtų žinių jaunuoju milijardieriumi labai susidomėjo žiniasklaida, tačiau jis vengia dažnai rodytis viešumoje. Visa tai – dėl įpročio likti šešėlyje. Leonardo nuo ankstyvos vaikystės kruopščiai saugojo savo sūnų nuo visuomenės. Visa tai jam buvo svarbu dėl kelių priežasčių. Visų pirma, Leonardo del Vecchio nerimavo dėl savo šeimos saugumo, baimindamasis, kad jo sūnų bet kurią akimirką gali pagrobti ir reikalauti išpirkos. Antra, Clemente yra nesantuokinis verslininko vaikas. Žinoma, kažkada ši istorija sukėlė nemažą ažiotažą, ir jam, aišku, nebuvo labai malonu tai prisiminti.

Jaunojo milijardieriaus motina yra Sabina Grossi, kuri kūrė karjerą Leonardo įmonėje. Moteris buvo 30 metų jaunesnė už Leonardo, tačiau tai nesutrukdė užmegzti romaną. Sabina buvo viena iš aukščiausių „Luxottica“ vadovių ir buvo atsakinga už naujų investuotojų pritraukimą. Vėliau ji gavo darbo vietą direktorių valdyboje. 2001-aisiais moteris pagimdė sūnų Lucą, o po trejų metų – Clemente. Savo santykių jie niekada neįteisino, o 2010 metais išsiskyrė su Leonardo.

REKLAMA

Iš viso italų magnatas turi šešis vaikus, kuriuos pagimdė trys skirtingos moterys. Įdomu tai, kad du iš jų taip pat yra „Forbes“ reitinge, tačiau dėl savo amžiaus yra žemiau už brolį. Kiekviena Leonardo del Vecchio atžala paveldėjo maždaug 3,5 milijardo dolerių, taip pat pasidalijo jachtą, verslo lėktuvą, laivų prieplauką, butus Milane, vilą Žydrojoje pakrantėje ir namą vienoje iš Karibų jūros salų.

Kalbant apie paveldėtą verslą, oficialiai jame dalyvauja tik du vyresnieji sūnūs – Leonardo ir Clemente šiame vadovų sąraše dar nėra. Tiksliai nežinoma, ką jaunasis įpėdinis veikia šiandien. Prieš kelerius metus į internetą nutekėjo informacija, kad kol kas Clemente neskuba pasinerti į verslo reikalus: pirmiausia jis ketina įgyti išsilavinimą.

REKLAMA

„Tėti, tu visada skatinai mane sunkiai dirbti ir norėjai, kad man sektųsi mokykloje. Kažkada buvau tavimi nusivylęs, bet dabar suprantu, kad tu buvai geriausias tėvas“, – tėvo laidotuvių ceremonijoje sakė Clemente ir pažymėjo, kad nepaisant siautulingo gyvenimo tempo, tėvai visada rasdavo laiko kiekvienai savo atžalai.

Belieka tikėtis, kad vieną dieną milijardierius persvarstys savo planus ir pradės dažniau džiuginti visus savo nuotraukomis, – bent jau asmeniniame socialinių tinklų puslapyje. Na, arba bent jau retkarčiais jis pasirodys viešumoje, primindamas, kad jis yra ne tik turtingas įpėdinis, bet ir jaunas vyras, laimėjęs genetinę loteriją.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].