Amerikietė kenčia nuo policistinių kiaušidžių sindromo, kuris sukelia pernelyg didelį tamsių ir tankių plaukų augimą, kurie panašūs į vyrų plaukus.

REKLAMA

JAV 29-erių Coral Sanchez prisipažino, kad 16 metų kasdien skutosi barzdą.

REKLAMA

Moteris ilgus metus slėpė savo veido plaukuotumą ir netgi slėpė jį nuo savo buvusio partnerio, su kuriuo susitikinėjo ketverius metus, kol galiausiai nusprendė nebesiskusti.

Sanchez skutimąsi lėmė liga, vadinama hirsutizmu. Kiekvieną rytą plaukai ataugdavo, todėl ji veidą padengdavo makiažo pagrindu ir niekam neleisdavo prie veido prisiartinti, kad niekas nepastebėtų plaukelių.

REKLAMA

Tačiau, būdama 26 metų, susidūrusi su skurdo problema, Coral nebegalėjo kasdien skustis. Dėl to jai kilo klausimas, kodėl ji apskritai tai daro.

REKLAMA

Dabartinis jos partneris, 25 metų rašytojas ir menininkas Iliasas Clarkas, su kuriuo ji susitikinėja jau ketverius metus, palaiko Coral ir patikino ją, kad ji yra graži ir kad jos kūnas turi būti „natūralus“.

2022 m. kovą Coral pagaliau išmetė skustuvą ir jau metus augina barzdą. Ji sako, kad dabar jaučiasi „tikrai graži“.

REKLAMA

„Manau, kad pradėjau skustis, nes tiesiog privalėjau. Dėl to man norėjosi slėptis. Pastebėjau, kaip kiti vaikai komentavo mano tankius plaukus. Man, devynerių metų vaikui, buvo labai nemalonu jausti tokią gėdą“, – sako Coral.

REKLAMA

Ji taip pat pridūrė, kad kiekvieną rytą vos tik atsibudusi ji nusiskusdavo, o iki 14 val. ant veido vėl atsirasdavo plaukai.

Ji sakė, kad jaunystėje iš pradžių depiliuodavo veidą vašku, o būdama 12 metų perėjo prie skutimosi ir tai darė iki 26 metų.

REKLAMA

Coral kenčia nuo policistinių kiaušidžių sindromo – būklės, kuri turi įtakos kiaušidžių funkcijai ir sukelia hirsutizmą – pernelyg didelį tamsių ir tankių plaukų augimą, panašiai kaip pas vyrus.

„Jis niekada nėra matęs manęs be makiažo. Kiekvieną dieną atsikeldavau prieš jį nusiskusti. Visada turėjau slėptis“, – prisiminė Coral.

REKLAMA

Su dabartiniu partneriu ji susipažino 2019 m. liepą per pažinčių programėlę ir iškart pasijuto su juo „jaukiai“. Kitaip nei ankstesniuose santykiuose, ji jautėsi gerai pasakodama jam apie savo veido plaukus.

REKLAMA

„Man prireikė kelių mėnesių, bet buvo tikrai sunku ką nors slėpti. Buvo natūralu jam pasakyti. Jis pasakė: „Man tai netrukdo. Tu esi graži ir tavo kūnas yra natūralus“, – sako Coral.

„Jis vis sakydavo: „Kodėl neleidi jiems augti?“. Nerimavau ir galvojau: „Tu manęs nebemylėsi“. Tačiau jis tikrai skatino mane nustoti skustis. Tai man tikrai padarė įspūdį. Daugiau nebenoriu slėptis. Kodėl turiu leisti kitiems žmonėms kontroliuoti mano gyvenimą?“ – sako Coral.

REKLAMA

2022 m. kovą Coral visam laikui nustojo skustis ir buvo nustebinta, kaip puikiai jai tinka barzda.

Nuo to laiko ji užsiaugino keturių colių barzdą ir nori padėti kitoms moterims priimti save tokiomis, kokios yra. Ji vis dar susiduria su „bjauriais“ praeivių žvilgsniais, tačiau žino, kad „tai tik jų nuomonė“.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.