8 metų Džeksonas Bezzantas nuo gimimo kenčia nuo Treacher Collins sindromo. Liga paveikė jo kaulų vystymąsi ir deformavo veido audinius.

Dėl jo būklės, berniukui jau buvo atlikta daug operacijų. Lyg to būtų maža, aštuonmetis yra beveik kurčias. Visi šie simptomai prisidėjo prie to, kad jo bendraamžiai ne kartą jį vadino „pabaisa“ ir „bjaurybe“ , o taip pat ėmė į jį mėtyti akmenis.

Kol Džeksonas pusryčiavo mokykloje, jį užkalbino trys vyresni berniukai, kurie pradėjo jį negražiai pravardžiuoti. Bejėgis 8-metis nuleido akis žemyn ir laukė siaubingos pabaigos. Po kelių akimirkų mokytojo padėjėjas atkreipė dėmesį į šią situaciją ir neleido mokiniams toliau žeminti berniuko.

Nuolatinės patyčios privertė Džeksoną užsidaryti savyje. Užuot patyręs vaikystės džiaugsmą, jis netgi turėjo minčių apie savižudybę.

Berniuko tėtis Danas labai gerai žinojo, kad iš jo sūnaus daug kartų buvo tyčiojimąsi ir tai darė ne tik jo bendraamžiai.

„Kartą pro mus ėjo moteris ir išgirdome ją sakant: „Ar matei mažo berniuko veidą?“

Juk nei vienas iš tėvų nenorėtų išgirsti ko nors panašaus iš svetimo žmogaus! Po paskutinio incidento, įvykusio Džeksonui mokykloje, aštuonmečio tėvas pasakė „pakaks“ ir nusprendė imtis veiksmų. Per „Facebook“ paskyrą jis paprašė tėvų atkreipti dėmesį į savo vaikų elgesį kitų vaikų atžvilgiu.

„Mano širdis yra įskaudinta… Šis mažas jaunuolis, mano sūnus Džeksonas, kiekvieną dieną turi ištverti tuos įžeidžiančius komentarus ir neapykantą, kurių niekada niekas nenorėtų patirti. Mokyklos draugai jį kasdien vadina keistuoliu ir pabaisa. Jis man pasakė, kad nori nusižudyti… O jam tik 8 metai! Jis taip pat sakė, kad neturi draugų, ir visi jo nekenčia. Vaikai mėto į jį akmenis ir stumdo, šaukdami tuos bauginančius įžeidimus…

Prašau iš visos širdies, skirkite akimirką ir įsivaizduokite, kad tokia pat situacija gali atsitikti ir jūsų vaikui. Skirkite šiek tiek laiko, kad išmokytumėte savo vaikus, kaip jie turėtų elgtis su ypatingų poreikių vaikais. Papasakokite apie užuojautą ir meilę savo artimui ar bendramoksliui. Mano sūnus turi Treacher Collins sindromą. Jis išgyveno siaubingą operaciją ir ateinančiais metais jo laukia dar kelios. Tad bent kartą pasikalbėkite su savo vaikais ir pasidalykite šiuo įrašu. Nė vienas vaikas neturėtų patirti tokio siaubo savo gyvenime“.

Į vyro įrašą atsiliepė beveik 100 000 žmonių! Maloniausia tai, kad praktiškai visi palaikė Daną, o svarbiausia – pasikeitė ir berniuko mokyklos bendraamžių požiūris. Vaikai mokykloje dabar noriai prieina prie 8-mečio, kad su juo susidraugautų ir, svarbiausia, stengiasi jį apsaugoti nuo kitų agresijos!

Danas pabrėžia svarbą, kad skaitytojai nepajustų, jog jis kaltina mokytojus ar mokyklą. Jis akcentuoja didžiulę tėvų atsakomybę ir jų perteikiamų vertybių svarbą. Būtent jie turėtų išmokyti savo vaikus būti empatiškais ir priimti kitus tokiais, kokie jie yra, nepaisant jų išvaizdos ar kilmės.

Turime prisiminti, kad patyčios šiais laikais yra didelė problema ir su tuo reikia kovoti.

Dano įrašas susijęs ne tik su jo sūnumi, bet ir daugeliu kitų panašių situacijų bei atvejų. Verta su visais dalintis šiais žodžiais, kad kuo daugiau žmonių galėtų pakeisti savo požiūrį į nematomą vaikų pasaulį.

Visi žmonės yra skirtingi ir dėl to  neturi kilti jokių abejonių. Atminkite, kad vaiko auginimas ir auklėjimas yra jūsų pačių rankose. Pasikalbėkite su juo apie užuojautą kitiems, ir pasaulis taps gražesnis.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].