Berniukas verkė per lietų ir bijojo grįžti namo... Istorija su netikėta pabaiga

Tai pasakojimas apie vieną moksleivį, kuris visą dieną turguje pardavinėjo grietinę. Jis svajojo, kad vakare parneš mamai pinigų, bet nepavyko to padaryti… Berniukas suirzęs žiūrėjo į savo batus: jis buvo gerai įbridęs į purvą. Tačiau tą dieną jam pasisekė – prekyba vyko sparčiai. Moterys, su gailesčiu žiūrėdamos į sušalusį vaiką, vis klausinėjo:

„Kiek kainuoja grietinė?“

„Penkios somos, ponia.“

„Šviežia?“

„Žinoma, ponia! Labai skani grietinė, pirkite. Ją padarė mano mama.“

„Na, gerai, nupirksiu pusę kilogramo.“

Berniukas žaibiškai griebė stiklainį ir iškart pasvėrė reikiamą kiekį grietinės. Grietinę moterys iš jo nupirko labai greitai. Mažasis pardavėjas džiaugėsi: pagaliau jis gali grįžti namo! Jis įsidėjo 25 somas į kišenę ir nuėjo į autobusų stotį.

Vaikas svajojo, kaip jis duos šiuos pinigus savo mamai, kaip ji skaičiuos juos savo šiltomis rankomis, apkabins jį ir pasakys: „Koks tu šaunuolis!” Jis buvo toks susimąstęs, kad iškart net nepastebėjo dviejų paauglių.

„Ei, ateik čia!“, – vienas jų šiurkščiai sušuko. Berniukas išsigandęs apsižvalgė. Deja, alėjoje nebuvo suaugusiųjų.

berniukas

„Ar turi cigarečių?“

„Ne.“

„O pinigų?“

„Ne, aš nieko neturiu.“

„Tu meluoji! Tu pardavinėjai grietinę, o tai reiškia, kad tikrai turi pinigų!“

Paaugliai trenkė berniukui į pilvą. Jis krito ir įsikibo į kišenę iš baimės: o jei jie nuspręs apieškoti jį?

„Ką tu ten turi?“

„Nieko!“

„Na, patrauk rankas…“

Vaikas negalėjo pasipriešinti dviems didesniems paaugliams. Jie ištraukė iš jo kišenės pinigus ir pabėgo. Jaunasis pardavėjas atsisėdo ant šalto, šlapio asfalto ir pradėjo verkti. Vaikas bijojo grįžti namo, bijojo nuvilti savo mamą… Staiga kažkas perbraukė ranka jam per galvą: “Vaikeli, kas nutiko?“, – paklausė nepažįstama moteris.

Jis iš karto negalėjo jai atsakyti. Galiausiai vaikas paaiškino, kas nutiko. Pamačiusi tuščią grietinės indą moteris suprato, kad vaikas sako tiesą.

Ar žinai, kaip patekti į savo kaimą?

Taip, aš turiu nueiti iki tos stotelės.

Na, einam…“

Atidariusi duris mama nustebo. Sūnus buvo purvinas, o ant jo skruostų žvilgėjo ašaros.

Mama, du berniukai, jie sumušė mane ir paėmė visus pinigus. Nieko neparnešiau. Nenorėjau jiems duoti, bet jie buvo stipresni. Atleisk man, mama!

Mano sūnau! Ateik čia… Na, koks tu šaunuolis!“

Mama apkabino berniuką, o tada liepė persirengti ir atsisėsti prie stalo, kur jo jau laukė karšta sriuba. „Mielasis, kas čia?“, – moteris suglumusi paklausė, paėmusi skardinę grietinės, kad ją išplautų. Sūnus pažvelgė į skardinės dugną ir pamatė ten įdėtus pinigus.

Aš nežinau, kaip ta moteris sugebėjo man duoti pinigų. Bet ji tikrai išmokė mane, kas yra gerumas“, – pasakė berniukas. Dabar jis jau užaugęs ir neatsimena, kaip atrodo tos geros moters veidas, tačiau jos poelgis visada išliko jo širdyje.

berniukas

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].