Ketvirtokė Molly Sampson mėgsta paplūdimyje ieškoti „paslėptų lobių“. Šiemet jai tikrai pasisekė: jos radinys buvo tikrai reikšmingas.

REKLAMA

Molly rado milžinišką megalodono dantį. Megalodonas yra plačiai naudojamas išnykusio ryklio Otodus Megalodon pavadinimas, kuris, tikėtina, yra didžiausias kada nors gyvenęs ryklys. Manoma, kad jis nugaišo maždaug prieš tris milijonus metų.

Šį radinį mergaitė aptiko Calvert paplūdimyje, Frederiko mieste.

Anot Molly, jos tėvo aistra ieškoti istorinių lobių paskatino ją Merilendo paplūdimiuose ieškoti ryklio dantų.

REKLAMA

Molly „ABC News“ įvardino paprastą priežastį, kodėl ją domina ryklio dantys ir fosilijos.

„Jie šaunūs tik todėl, kad yra labai seni“, – sako 9-metė.

Alicia Sampson, Molly motina, sakė:

„Mano dukra visada mėgo tyrinėti gamtą. Jai patinka rasti paslėptus lobius“.

REKLAMA

Tą dieną savo paieškas Molly pradėjo 9.30 val. Į paieškas ji pasitelkė naują įrangą.

Ji sakė: „Pastebėjau kažką didelio, kas atrodė kaip ryklio dantis“.

REKLAMA

Pastebėjusi, koks didelis dantis, ji nustebo. „Jaučiausi ir laiminga, ir išsigandusi“.

REKLAMA

Kai Molly nunešė savo radinį į Kalverto jūrų muziejų, paleontologas Stephenas Godfrey patvirtino jos įtarimus: tai iš tiesų buvo megalodono, vieno iš milžiniškų ryklių, gyvenusių prieš milijonus metų, dantis.

Toks radinys yra tikra retenybė. Kai kurie žmonės gali visą gyvenimą ieškoti tokio milžiniško danties ir vis tiek jo nerasti.

REKLAMA

Paleontologijos kuratorius Stephenas Godfrey’us sako, kad Molly atradimas buvo „kartą per gyvenimą pasitaikantis radinys“.

Molly prasitarė, kad ateityje ji planuoja studijuoti paleontologiją.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].