Catrina Frost prisimena, kad jos dukros Cailee akys, kai ji buvo ką tik gimusi, atrodė šiek tiek nenormaliai. Didysis Cailee brolis Tanneris gimė keleriais metais anksčiau, turėdamas didelių regėjimo problemų. Taigi, motina pirmiausia norėjo išsiaiškinti, ar Cailee taip pat turi tokių problemų, ar ji tiesiog buvo per daug įtari.

Vėliau regėjimo testas parodė, kad Cailee turėjo tam tikrų akių problemų. Ji buvo trumparegė ir sirgo ambliopija, kai viena iš akių funkcijų yra susilpnėjusi, nes smegenys ir akys tinkamai tarpusavyje nebendravo.

Tačiau Catrinos nuojauta teigė, kad jai yra kažkas daugiau…

„Aš tiesiog turėjau motinišką nuojautą“, – sakė Catrina. „Ir aš prisimenu, kad kai buvau automobilių stovėjimo aikštelėje prie optikos, galvojau, kad čia yra dar daug didesnė problema”.

Vėliau Cailee buvo diagnozuotas retas genetinis sutrikimas, vadinamas FEVR (šeiminė eksudacinė vitreoretinopatija). Tai buvo liga, dėl kurios ji, tikriausiai, visiškai apaks.

Catrina pakeliui pas FEVR specialistą Kalifornijoje sugalvojo lankytinų vietų sąrašą, kol Cailee dar visiškai neapako.

Keliaudamos ten, jos važiavo pro Imperatoriškuosius smėlynus. Mylios minkšto, gražaus smėlio viduryje karštos dykumos iš abiejų pusių. Ir Cailee jais tiesiog susižavėjo!

„Mes sustojome, o ji valandą bėgiojo kopomis aukštyn ir žemyn. Ji išsipurvino, darė smėlio angelus ir labai džiaugėsi. Tada supratau, kad turiu sudaryti dar daugiau vietų, kurias ji dar turi pamatyti ir dalykų, kuriuos ji turi padaryti, sąrašą… Jei nebūčiau sustojusi suteikti jai šios puikios patirties, ji niekada neprisimintų minkšto smėlio ir kaip jis atrodė, ir kaip ji per jį bėgiodama jautėsi“.

Kai jos abi atvyko į Kaliforniją, specialistas pasakė, kad Cailee greičiausiai neteks regėjimo per ateinančius ketverius ar penkerius metus.

Taigi, šis lankytinų vietų sąrašas turi būti įvykdomas dabar arba niekada!

Padedama surinktų pinigų, gautų per kampaniją, Cailee turėjo galimybę pamatyti gražiąsias princeses „Disney World“ (iš Disnėjaus Pasaulio)…

… Burbuliuojantį vandenį iš baseino…

… Ryškias mėlynas bangas…

… Pirmąjį saulėlydį paplūdimyje…

… Ir tai iš tikrųjų buvo tik pradžia…

Jums nereikia vaizdinės atminties, kad galėtumėte suvokti pasaulį ir bendrauti su juo. Tačiau Catrinai, Cailee ir trims jos broliams (kurie taip pat dalyvavo kelionėje) jų sukurti prisiminimai daugelį metų suteiks daug džiaugsmo šeimai.

„Mes kartu sudarėme šį sąrašą“, – sakė Catrina. „Paklausiau Cailee, ką ji nori veikti. Ji labai norėjo vėl važiuoti. Ji norėjo nueiti į baletą, todėl suplanavau ją nuvesti į „Spragtuką“. Manau, kad jai tai turi patikti“.

Vieną dieną Catrina nuvedė vaikus apžiūrėti puikių Kalifornijos Redvudų. Tada jie nuėjo į madų šou, vėliau į dailės mokyklą, po to į laipiojimo mokyklą, o po to – į kulinarijos mokyklą. Ir dar daug kur. Tuo tarpu Catrina sakė, kad Cailee jau gali greitai apakti.

Ji praktikavosi su lazdele ir daugelį metų mokykloje skaitė Brailio raštą. Taigi, kai ateis tas laikas, ji bus pasirengusi.

„Baigusi trečią gydymą lazeriu, kai buvo mažytė, ji pasakė: „Mamyte, mergaitės yra kietos“, – pasakojo Catrina. Ir aš pasakiau: „Taip, mieloji, mergaitės yra kietos! Ir tai tapo jos šūkiu.”

Catrina nori, kad kiti tėvai kuo anksčiau ir dažniau tikrintų savo vaikų regėjimą, ir kad aklumas ir dėl to atsirandančios sąlygos nebūtinai turi įžiebti baimę. „Nesvarbu, ar ji matys, ar ne, aš neabejoju, kad ši mergina ateityje gali tikėtis savo gyvenime neįtikėtinų dalykų!“, – sakė Catrina. „Aš neturiu jokių abejonių!”

Nesivaržykite pasidalinti šia neįtikėtina istorija su draugais „Facebook“ tinkle!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].