22 metų mergina iš Jungtinės Karalystės išgelbėjo savo šeimą nuo tikros nelaimės! Viskas prasidėjo nuo pajuodavusio sidabrinio papuošalo, kuris jai priklausė. Paaiškėjo, kad spalvą pakeitė nuodingos dujos, kurios galėjo pražudyti jos šeimą.

Sidabriniai papuošalai yra labai populiarūs tarp vyrų ir moterų. Iš šio tauriojo metalo gaminamos grandinėlės, pakabukai, apyrankės, auskarai ir daugelis kitų papuošalų. Didelės papuošalų kolekcijos savininkė taip pat buvo 22 metų britė, kuri tik dėl savo nepaprasto budrumo išgelbėjo savo šeimą nuo didžiulės tragedijos.

Vertinga pamoka iš mokyklos

Vieną dieną grįžusi iš darbo, 22 metų mergina pastebėjo, kad jos sidabriniai papuošalai tapo juodi. Kartu ji pajuto nemalonų supuvusių kiaušinių kvapą. Tačiau ji nesitikėjo, kad tai gali sukelti mirtiną grėsmę jos šeimai.

Lucy šeima nekreipė dėmesio į kvapą, tačiau 22 metų mergina jautė pareigą išsiaiškinti, kas vyksta. Matydama savo pajuodusius papuošalus, ji prisiminė pamoką iš mokyklos apie sidabro oksidaciją nuo toksiškų dujų.

Mergina ilgai nedvejojo, griebė telefoną ir paskambino pagalbos tarnyboms ir iškvietė, kad atvyktų į jos namus. Jos blaivaus proto ir nepaprastos nuojautos dėka šeima išsigelbėjo nuo tikros nelaimės.

Problemų sukėlė mirtinas vandenilio sulfidas

Atvykus dviem ugniagesių automobiliams ir keliems specialistams paaiškėjo, kad šeima dvi dienas gyveno nuodinguose dūmuose, kurie galėjo sukelti jų mirtį! Iš karto namo gyventojai buvo evakuoti ir nugabenti į ligoninę.

Laimei, jie nespėjo įkvėpti nuodingų garų. Tačiau nemalonaus kvapo šaltinis vis dar buvo nežinomas. Buvo žinoma tik tai, kad kvapas sklido ne nuo vabzdžių ir tai paneigė buitinių kenkėjų specialistas.

Po septynių valandų tarnyba nustatė, kad supuvusių kiaušinių kvapas sklinda iš kanalizacijos. Tarša buvo pašalinta, ir šeima galėjo ramiai grįžti namo, nesibaimindama dėl savo sveikatos.

Jungtinės Karalystės Sveikatos departamentas įspėja, kad dėl vamzdžių montavimo defektų gali išsiskirti vandenilio sulfidas, todėl labai svarbu patikrinti vandentiekio sistemas.

Kodėl sidabras juoduoja?

Apie sidabro spalvos keitimo reiškinį sklando daug įvairiausių mitų. Dauguma jų neturi nieko bendra su tiesa. Netiesa, kad sergant sidabras tampa juodas. Jo spalvos pasikeitimo priežastis – oro tarša, kuri ypač didelė dideliuose miestuose.

Pagrindinis kaltininkas, keičiantis sidabro papuošalų spalvą, yra sieros dioksidas, kuriuo kasdien kvėpuojame kartu su oru, o mūsų organizmas jį išskiria su prakaitu.

Gimusieji 13, 14, 16 ir 19 dienomis turi ypatingą misiją gyvenime

Laimei, sidabro papuošalų juodavimas yra grįžtamasis procesas. Todėl nereikia atsisakyti mėgstamų sidabrinių auskarų, vėrinių ar žiedų, jei jie nusidažė juodomis dėmėmis. Tada vertėtų išbandyti produktus, skirtus sidabrui valyti ir poliruoti.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].