16-metė Preslee Scott buvo labai prislėgta dėl tėvo alkoholizmo. Ji apie tai vengė kalbėti, tačiau kartą savo mintimis pasidalijo atlikdama užduotį anglų kalbos pamokai.

REKLAMA

Didžiąją ankstyvosios paauglystės dalį Preslee rūpinosi savo jaunesniu broliu ir sese, kol jos girtas tėvas Casey Scottas miegodavo ant sofos.

Preslee slėpdavo tuščias alaus skardines nuo savo brolio ir sesers. Taip darydavo ir jos motina.

REKLAMA

Svetainėje „UpWorthy“ rašoma, kad emocinę naštą Preslee ilgą laiką nešė viena. Vis dėlto, kartą ji savo mintimis pasidalijo rašydama esė.

„Kiek prisimenu, mano tėvas visada buvo alkoholikas. Žinojau, kaip mano tėtis bus vienoks žmogus, kai pasirodysime vakarėlyje, ir visai kitoks, kai iš ten išeisime“, – taip savo esė pradėjo Preslee.

REKLAMA

Trijuose esė puslapiuose ji papasakojo apie skausmą, kurį jautė po tėvų skyrybų. Taip pat ji paminėjo, kad jos tėvas pagaliau kreipėsi pagalbos po to, kai vieną dieną vairuodamas atsitrenkė į kitą automobilį. Jis tuo metu buvo girtas.

„Jei ne ši avarija, mano tėvas niekada nebūtų išsiblaivęs. Jis turėjo pasiekti dugną, kad gautų reikiamą pagalbą“, – rašė 16-metė, kuri už savo esė gavo A įvertinimą.

REKLAMA

Preslee anglų kalbos mokytoja taip pat susisiekė su jos tėvu. Nors ji ir nepasakė, kokia buvo esė tema, tačiau mokytoja paminėjo, kad  tai buvo kažkas neįprastai paveikaus. Tėvas susidomėjo ir paklausė, ar gali perskaityti jos esė.

REKLAMA

„Jis prašė leisti perskaityti esė, o man buvo įdomu, kaip jis į tai reaguos“ , – sako Preslee.

Kai ji pagaliau leido tėvui perskaityti esė, kuri buvo įvertinta aukščiausiu balu, Casey apsipylė ašaromis.

REKLAMA

„Tai buvo taip tikra ir nepagražinta, – man prireikė laiko, kol galiausiai galėjau suprasti savo mintis. Tada pamaniau: tai yra kažkas, ką turi išgirsti visi“, – vaizdo įraše, kuris socialinėje žiniasklaidoje buvo peržiūrėtas daugiau nei 4 milijonus kartų, sako Preslee tėvas.

REKLAMA

Vaizdo įraše Casey perskaito savo dukters žodžius savo savaitiniame podcast’e „Project Recovery“. Skaitydamas dukters žodžius, jis sunkiai tramdo ašaras.

„Nebuvau pasiruošęs skaityti, bet žinojau, kad privalau. Priklausomybė iššvaisto tiek daug energijos ir meilės, tačiau priklausomi žmonės nesupranta, kaip tai paveikia draugus ir šeimą.  Jų žodžiai dažnai taip ir lieka neišgirsti. Aš žinojau, kad turiu tai pakeisti skaitydamas Preslee esė“, – sako jis.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.