Internetinis reiškinys „Benadrylo iššūkis“ siejamas su tuo, kad jaunuoliai vartoja didelius kiekius antihistamininių vaistų, kad pasiektų haliucinacijų efektą. Rezultatą jie nufilmuoja ir paskelbia socialinės žiniasklaidos platformoje „TikTok“.

REKLAMA

Trylikamečiui Jacob Stevens ši nesveika internetinė tendencija turėjo lemtingų pasekmių. Jis suvalgė mažiausiai 14 benadryl tablečių. Šis vaistas iš tikrųjų naudojamas alergijai gydyti. Paauglys susmuko ir buvo skubiai nugabentas į ligoninę.

Praėjus šešioms dienoms po to, kai nustojo veikti berniuko smegenys, šeima nusprendė išjungti aparatus, kurie dirbtinai palaikė trylikamečio gyvybę.

JAV Maisto ir vaistų administracija perspėjo dėl itin pavojingo iššūkio „TikTok“, o apie tai detaliau rašė „Daily Mail“. Didelio kiekio benadryl vartojimas gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Be 13-mečio Jacob Stevens, dėl šio iššūkio taip pat mirė 15-metė Chloe Marie Phillips, o dar keli jaunuoliai buvo paguldyti į ligoninę.

Didesnis įprastai be recepto parduodamų vaistų nuo alergijos suvartojimas gali sukelti rimtus širdies sutrikimus, traukulius, komą ar net mirtį.

REKLAMA

Jacob Stevens tėtis Justin Stevens nusprendė paviešinti sūnaus nuotrauką, padarytą prieš pat jam atjungiant aparatus, kurie dirbtinai palaikė jo gyvybę. Jis tikisi, kad tai privers jaunus žmones pagalvoti prieš pradedant šį pavojingą iššūkį.

„Tai buvo per daug didelis iššūkis jo kūnui,“ – sakė Justin laikraščiui „Daily Mail“.

Po šešių dienų, praleistų prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato, smegenų tomografas nebereagavo.

REKLAMA

„Gydytojai pasakė, kad galime jį laikyti prie dirbtinio kvėpavimo aparato ir jis gali gulėti. Tačiau jis niekada nebeatmerks akių, niekada daugiau pats nekvėpuos, nesišypsos, nevaikščios ir nekalbės“, – pasakojo jo tėtis.

Jis nori, kad niekam kitam netektų patirti to, ką patyrė jis, ir ragina tėvus atkreipti dėmesį į tai, kaip jų vaikai naudojasi socialine žiniasklaida.

„Stebėkite, ką jie daro telefone. Pasikalbėkite su jais apie tai. Noriu, kad visi žinotų, kas nutiko mano sūnui“, – sako jis.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].