Kai Anya ir Liam antrą kartą tapo tėvais, jie negalėjo nuslėpti džiaugsmo. Į pasaulį atėjo didelis, sveikas berniukas. Deja, viskas pasikeitė lapkričio viduryje, kai dviejų mėnesių kūdikiui prasidėjo kvėpavimo problemos. Nepaisant to, kad du kartus jis lankėsi skubios pagalbos skyriuje, ligoninė vis tiek išsiuntė kūdikį namo. Po savaitės mažylis mirė.

Anya ir Liam Hayesa iš Torquay (Jungtinė Karalystė) kartu susilaukė dviejų vaikų: 16 mėnesių dukros Bonnie ir dviejų mėnesių Tommy. Jauna pora labai džiaugėsi, kad pandemijos metu šį pasaulį išvydo antras visiškai sveikas vaikas.

Tačiau viskas pasikeitė lapkričio viduryje, kai Tommy staiga peršalo. Kūdikis sunkiai kvėpavo, todėl tėvai nusprendė iškviesti greitosios pagalbos tarnybą.

„Anya pastebėjo, kad kai jis kvėpavo, atrodė, tarsi bandytų įkvėpti nereguliariai kelis kartus iš karto“, – pasakojo Liam. Torbay ligoninės pediatras diagnozavo jam bronchitą ir pasakė, kad, laimei, mes tai pastebėjome pakankamai anksti. Kadangi Tommy užmigo, jie išsiuntė jį namo, nurodydami, kad jei bus blogiau, reikės duoti jam papildomo deguonies.“ – pridūrė jis.

Dar vienas apsilankymas ligoninėje su kūdikiu

Deja, lapkričio 18 d., ketvirtadienį, Tommy būklė pablogėjo ir susirūpinusi Anya nusprendė nufilmuoti jo kvėpavimo sutrikimus, kad Liam, kuris tuo metu buvo darbe, taip pat galėtų tai pamatyti. Pora vėl nusprendė iškviesti greitosios pagalbos tarnybą.

„Tuo metu Tommy jau labai stipriai muistėsi, o jo kvėpavimas buvo labai padažnėjęs“, – pasakojo Liam.

Medikai nedvejodami vėl nuvežė berniuką ir jo mamą į skubios pagalbos skyrių. Važiuodamas greitosios pagalbos automobiliu, mažylis nurimo ir užmigo greitosios pagalbos automobilių eilėje, laukdamas, kol bus priimtas į greitosios pagalbos skyrių.

„Jie apžiūrėjo jį tuo metu, kai jo kvėpavimas jau buvo nurimęs, nes jis miegojo. Kai jis buvo sąmoningas, kvėpavo labai greitai, tarsi negalėtų įkvėpti oro“, – aiškino jis. – „Gydytojai padarė išvadą, kad nieko blogo neatsitiko ir išsiuntė jį vėl namo.“ – pridūrė jis.

Staigi kūdikio mirtis

Lapkričio 21 d., sekmadienį, Tommy pabudo apie 8 val. ryto, išgėrė visą buteliuką pieno ir vėl užmigo. Liam buvo darbe, o jo pusseserė atėjo prižiūrėti vaikų, kad Anya galėtų nors trumpam pailsėti.

Kai moteris pabudo vos po trijų valandų, ji iš karto nubėgo prie Tommy lovelės, kad įsitikintų, ar jam viskas gerai. Deja, jauna mama negalėjo pažadinti sūnaus.

„Ji supanikavo, paėmė jį, paguldė ant lovos ir paskambino savo mamai. Ji nežinojo, ką daryti ir masažavo jam pilvuką,“ – pasakoja Liam. – „Mūsų kaimynė yra slaugytoja, ir kai mano pusseserė nubėgo jos pakviesti, ji pribėgo ir iš karto pradėjo daryti jam dirbtinį kvėpavimą“, – pridūrė jis.

Į įvykio vietą atvykus medikams, pusseserė paskambino Liam, kuris išgirdo, kaip medikai kovoja dėl jo mažylio gyvybės. Deja, po kelių minučių vienas iš jų paėmė telefoną ir pranešė jaunam tėčiui, kad jo sūnaus išgelbėti nepavyko.

„Greitosios pagalbos medikai jį du kartus nuvežė į ligoninę, o ligoninė jį išsiuntė atgal namo, nes jis miegojo ir neatrodė, kad jam kažkas blogai. Jie turėjo jį palaikyti ilgiau intensyvios terapijos skyriuje ir pažadinti. Jam nedavė jokių vaistų, inhaliatoriaus ar deguonies, turėjome tik lankstinuką“, – sakė sutrikęs tėvas. – „Policija mums uždavė daugybę klausimų, tačiau atsakymų mes taip pat nežinome. Deja, ligoninė nesijaučia dėl šio įvykio kalta“, – pridūrė jis.

Vaiko kvėpavimo sutrikimai

Kai vaikui pradeda pasireikšti keisti simptomai, svarbu jį labai atidžiai stebėti. Jei karščiuojama, o kvėpavimas pakitęs – sunkus ir švokščiantis, o garsai sklinda iš krūtinės ir plaučių, kuo skubiau kreipkitės į specialistą.

Tai gali būti alerginės reakcijos, astmos priepuolio, plaučių uždegimo, bronchito ar virusinės ligos pasekmė. Taip pat verta skaičiuoti kūdikio kvėpavimą. Normalus naujagimio kvėpavimų skaičius yra 60 kartų per minutę. Vyresniems kūdikiams jis svyruoja nuo 25 iki 40 įkvėpimų per minutę.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].