Vairuotojo budrumo testas

Šiandien mūsų redaktoriai kviečia pamąstyti apie vieną įdomią su kelių eismu susijusią problemą. Taigi, pažiūrėkite į paveikslėlį aukščiau ir pasakykite, kas pažeidžia kelių eismo taisykles. Verta paminėti, kad norint teisingai išspręsti šį testą, reikia žiūrėti ne tik į kelio ženklus. Taigi negaiškite laiko ir pradėkite užduotį kuo greičiau.

REKLAMA

Kas pažeidžia kelių eismo taisykles?

Taigi aukščiau esančiame paveikslėlyje pavaizduotas automobilis, sunkvežimis ir traktorius. Turite išsiaiškinti, kuri iš pateiktų transporto priemonių pažeidžia kelių eismo taisykles. Norėdami tai padaryti, kaip visada, pirmiausia turite atkreipti dėmesį į kelio ženklus. Beje, jų turime du. Taigi vienas iš jų rodo, kad lengvojo ir sunkvežimio vairuotojas yra pagrindiniame kelyje. Tačiau verta paminėti, kad šioje situacijoje šis konkretus ženklas mums neduoda jokios naudos. Galų gale, norint išspręsti problemą, jums reikės kito ženklo. Žinoma, mes kalbame apie ženklą, kuris praneša, kad esame automobilių kelyje.

Iš Kelių eismo taisyklių puikiai žinome, kad traktorius tokiu keliu aiškiai negali važiuoti. Štai mūsų pirmasis nusikaltėlis. Kalbant apie sunkvežimį, keliu leidžiama važiuoti lengviesiems automobiliams. Nepaisant to, yra keletas niuansų, kurių dėka suprantame, kad krovininės transporto priemonės vairuotojas taip pat pažeidžia kelių eismo taisykles.

Budrumo patikrinimas

Reikalas tas, kad krovininėms transporto priemonėms, kurių didžiausias leistinas svoris didesnis nei 3,5 tonos, už pirmos ir antros eismo juostų judėjimas kelyje draudžiamas. Išimtis taikoma tik tuo atveju, jei minėtas sunkvežimis ruošiasi sukti į kairę arba apsisukti leistinoje vietoje. Tokiai transporto priemonei draudžiama važiuoti kairiąja eismo juosta.

REKLAMA

Atrodytų, kad tai visi pažeidėjai, tiesa? Juk lengvojo automobilio aiškiai negalima priskirti sunkvežimiams, juo labiau traktoriams. Tačiau ir čia ne viskas taip paprasta. Juk ji irgi turi judėti pagal Kelių eismo taisykles, o ne savo nuožiūra. Verta prisiminti transporto priemonių vieta kelyje. Kaip matyti, lengvasis automobilis turi važiuoti kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto.

Išimtis yra važiuojant į priekį, aplenkiant, sukant į kairę arba apsisukant. Taigi nesunku atspėti, kad visos pavaizduotos transporto priemonės yra šios problemos pažeidėjai. Pripažinkite: ar sugebėjote savarankiškai išlaikyti mūsų testą? Pasidalinkite savo rezultatais komentaruose.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].