Daugelis iš mūsų dažnai vadinami kitus perfekcionistais.

Dažnai tokiam apibrėžimui priskiriame pedantus, kruopščius žmones, kurie dažnai kritikuoja kitus ir nustato aiškias taisykles ir standartus.

Perfekcionistai negalvoja apie save neigiamai, jei padaro klaidą, patys tai supranta ir greit ją ištaiso. Jiems galioja tik du požiūriai: idealus ir netobulas.

Perfekcionistai siekia užtikrinti, kad viskas būtų daroma pagal aukščiausius standartus.

Jie pernelyg kontroliuoja net paprasčiausias situacijas, bijo nesėkmių, nori pasikliauti tik savo jėgomis.

Be to, nuo vaikystės perfekcionistai stengėsi visiems įtikti. Keista, bet perfekcionistams labai svarbus jų ryšys su gamta.

Siūlome pažvelgti į dvejų skirtingų merginų iliustracijas. Kurią iš jų pavadintumėte perfekcioniste?

Jei pasirinkote mergaitę dešinėje, suklydote ir greitai sužinosite, kodėl. Kairėje iliustracijoje mergaitė šiek tiek netvarkinga, įpratusi kramtyti nagus.

Atliktas 2015 tyrimas pateikė keletą netikėtų rezultatų. Kompulsiniai veiksmai, tokie kaip nagų kramtymas arba įprotis sukti plaukus ant pirštų, gali būti užuomina apie žmogaus charakterį.

Manoma, kad tokie žmonės mažiau linkę atsipalaiduoti, o daugiau linkę į nuobodulį ir nusivylimą, nes jų rezultatai neatitinka išsikeltų lūkesčių.

Pasikartojantys veiksmai – tai būdas išspręsti stresinę situaciją, sutelkiant dėmesį į kitą laikiną tikslą, kuris padeda efektyviau valdyti emocijas.

Jei kartais kramtote nagus ar nesąmoningai žaidžiate su savo plaukais, su jumis viskas gerai.

Tačiau kai kuriais atvejais tokie įpročiai trukdo normaliam kasdieniam gyvenimui. Tokiam žmogui gali padėti kognityvinė terapija.

Perfekcionistai tai žmonės, kurie dėl daugelio priežasčių negali priimti savęs ir bando aplinkiniams parodyti geriausią savo versiją.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].