Kiekvienas patyręs vairuotojas patvirtins, kad keliuose būna įvairių situacijų. Deja, ne visada įmanoma elgtis pagal Kelių eismo taisykles. Vienas tokių pavyzdžių yra priešpriešinis eismas. Ne visada yra aišku, kuris vairuotojas turi pirmenybę. Įvertinkite paveikslėlyje pavaizduotą situaciją ir pasakykite, kuris vairuotojas turi praleisti kitą.

REKLAMA

Dažnai viešuose keliuose pasitaiko situacijų, kai svarbu ne tik laikytis Kelių eismo taisyklių, bet ir vairuotojų tarpusavio pagarbos bei mandagumo. Vis dėlto, ką daryti, kai kalbama apie priešpriešinį eismą? Deja, ne visada įmanoma vadovautis vien tik Kelių eismo taisyklėmis.

Kuris vairuotojas šioje situacijoje turi pirmenybę? Kaip matote, priešais mėlyną automobilį yra kliūtis kelyje. Būtent dėl ​​to jam sunku važiuoti savo eismo juosta. Kad galėtų tęsti kelionę, jis turi apvažiuoti šią kliūtį. Vis dėlto, jam nepasisekė: priešais jį  atvažiuoja raudonas automobilis.

REKLAMA

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad mėlynos spalvos automobilio savininkas turėtų duoti kelią raudonai transporto priemonei, nes tik po to jis galės apvažiuoti kliūtį ir grįžti į savo eismo juostą.  Vis dėlto, nereikėtų atmesti galimybės, kai abu vairuotojai savarankiškai susitars, kuris važiuos pirmas.

Paprastais žodžiais tariant, kiekvienas jų elgsis savo nuožiūra. Bet ar šis sprendimas tikrai bus teisingas? Jei taip atsakytumėte laikydami teorijos egzaminą, tikrai suklystumėte.

REKLAMA

Visada svarbu įvertinti visą situaciją kelyje. Turbūt pastebėjote, kad mėlynas automobilis važiuoja į stačią įkalnę.

REKLAMA

Kelių ruožuose, pažymėtuose ženklais „Stati įkalnė“ ir „Stati nuokalnė“, ir jeigu yra kliūtis, nuokalnėje judančios transporto priemonės vairuotojas privalo duoti kelią, – sakoma Kelių eismo taisyklėse. Taigi, pagal Kelių eismo taisykles, raudonas automobilis privalo duoti kelią mėlynos spalvos automobiliui.

Prisipažinkite: ar jums pavyko atsakyti teisingai? Pasidalinkite komentaruose.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].