Kuris automobilis šioje sankryžoje pravažiuos pirmas?

Kaip tikriausiai žinote, tobulas teorijos išmanymas ne visada gelbsti praktikoje. Tai, deja, galioja ir vairuojant. Taigi, pabandykite atsakyti į paprastą klausimą iš kelių eismo taisyklių ir nesuklysti. Pažvelkite į žemiau esantį paveikslėlį ir pasakykite, kuris automobilis pravažiuos pirmas. Beje, užduotį galite atlikti dar įdomiau, nurodydami, kokia tvarka transporto priemonės pravažiuos šioje sankryžoje. Ar galite susitvarkyti su šiuo iššūkiu?

REKLAMA

Kuris automobilis pravažiuos pirmas?

Iš pirmo žvilgsnio aukščiau pavaizduotas kelių eismo taisyklių klausimas atrodo neįtikėtinai paprastas. Tereikia pasakyti, kuris automobilis pravažiuos pirmas. Deja, daugelis nepatyrusių vairuotojų ir mokinių patiria sunkumų. Ir tam yra paprastas paaiškinimas. Matote, problema gali slypėti netikrume ir net baimėje.

Tačiau pabandykime išspręsti šią problemą aiškindamiesi viską kartu. Taigi, visų pirma, pažvelkime į kelio ženklus. Kaip matote, priešais turkio spalvos automobilį yra „Pagrindinio kelio“ ženklas. Šalia yra ir ženklas „Pagrindinio kelio kryptis“. Dėl to galima daryti paprastą išvadą, kad minėtas automobilis ir mėlyna transporto priemonė važiuoja tiesiai pagrindiniu keliu.

Taip pat nesunku suprasti, kad raudonas automobilis pavaizduotoje situacijoje važiuoja šalutiniu keliu. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kuria kryptimi toliau judės visi dalyviai. Kaip tikriausiai jau atspėjote, neįjungtų posūkių signalų nebuvimas rodo, kad jie visi toliau važiuos tiesiai, atsižvelgiant į jų padėtį kelyje.

REKLAMA

Tokiu atveju raudonas automobilis išvažiuos iš šalutinio kelio ir toliau važiuos pagrindiniu keliu. Turkio ir mėlynos spalvos automobiliai – nuo pagrindinio kelio važiuos į šalutinį. Atrodo, kad pastarųjų dviejų automobilių situacija lygiavertė, ar ne? Tokiu atveju turėtumėte nedelsdami prisiminti dešinės rankos taisyklę. Kaip žinote, lygių kelių sankryžoje turite duoti kelią visiems, kurie juda jūsų dešinėje.

Raudonas automobilis yra priverstas laukti, kol manevrą užbaigs ir mėlynos, ir turkio spalvos transporto priemonės. Galų gale, kaip jau sužinojome aukščiau, jis šiuo metu juda šalutiniu keliu. Tada mėlynas automobilis pirmasis kirs sankryžą. Už jo važiuos turkio spalvos automobilis. Paskutinis bus raudonas automobilis.

Atrodytų, čia nieko sudėtingo. Tačiau netikrumas kartais mums yra kliūtis. Norint įveikti baimę, reikėtų dažniau važinėti. Juk patirtis ateina ne su metais, o su įveiktais kilometrais. Ir kuo jų daugiau, tuo labiau pasitikėsite savimi kelyje.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].