Kai kurie klastingi uždaviniai, kurių galime rasti internete, verčia mus prisiminti matematikos pamokas ir pamankštinti smegenis. Kai kurias taisykles laikui bėgant pamirštate. Vis dėlto, visada yra naudinga duoti smegenims darbo ir pabandyti rasti uždavinių sprendimus.

REKLAMA

Pirmoje straipsnio dalyje bus pateikti uždaviniai, o atsakymus galėsite pasitikrinti antroje straipsnio dalyje. Iš pradžių pasistenkite atsakymus rasti savarankiškai, ir tik tada juos pasitikrinkite.

Taigi, pirmame uždavinyje turite prisiminti, koks turėtų būti veiksmų eiliškumas. Pasakykite, kiek gausime 4 * 4 – 4 / 4 = ?

REKLAMA

Antroje užduotyje jums bus dar lengviau, jei, žinoma, prisiminsite matematikos pamokas. Taigi, pasakykite, kiek bus: 10 + 20 * 0 + 30 = ?

Na, o trečioje užduotyje pabandysime jus suklaidinti. Čia reikės atlikti net šešis žingsnius. Būkite atsargūs. Koks yra teisingas atsakymas: 17 – 5 * 6 / 3 – 2 + 4 / 2 = ?

Teisingi atsakymai

REKLAMA

Pirmame uždavinyje jums tiesiog reikia atsiminti, kad prieš atimant reikia atlikti padalijimą. Na, pirmas veiksmas, žinoma, bus dauginimas. Būtent todėl teisingas atsakymas yra 16 – 1 = 15.

REKLAMA

Bet koks skaičius, padaugintas iš nulio, tampa nuliu. Taigi, antroje užduotyje tereikėjo pridėti 30 prie 10. Taigi, teisingas atsakymas yra 40.

Pirmiausia atliekamas dauginimas, tada – pirmasis padalijimas, o po to – antrasis. Toliau iš kairės į dešinę atliekami šie veiksmai: atimtis, atimtis ir sudėtis. Jei viską padarėte teisingai, turėjote gauti 7.

REKLAMA

Patariame reguliariai atitrūkti nuo kasdienės veiklos ir pabandyti išspręsti tokias ar panašias užduotis.

REKLAMA

Savo svetainėje reguliariai talpiname įvairias užduotis ir galvosūkius. Visa tai yra puiki smegenų mankšta. Mums labai įdomu, ar jums pavyko teisingai išspręsti šiandienos uždavinius. Pasidalinkite komentaruose savo rezultatais!

 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].