Turbūt būtų sunku ginčytis, kad kelių eismo taisyklių nesilaikymas kelia rimtą pavojų, tiesa? Taigi, įrodykite, kad esate geri vairuotojai ir pažvelgę į šį paveikslėlį pasakykite, ar šios transporto priemonės gali pasukti į dešinę. Pasistenkite atsakyti savarankiškai, o straipsnio pabaigoje pasitikrinkite atsakymą.

REKLAMA

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad aukščiau esančiame paveikslėlyje pavaizduotoms transporto priemonėms niekas netrukdo sukti į dešinę. Mes, žinoma, neskubėsime jūsų atkalbėti nuo tokių minčių, tačiau siūlome atidžiau pažvelgti į paveikslėlį ir pasakyti, ar tikrai abiem transporto priemonėms leidžiama sukti į dešinę.

Kaip tikriausiai žinote, budrumas kelyje gali padėti apsaugoti eismo dalyvius nuo didelių klaidų. Tai gali išgelbėti ne tik pačių vairuotojų, bet taip pat ir kitų eismo dalyvių gyvybes.

REKLAMA

Pateiktame paveikslėlyje yra du kelio ženklai. Tikriausiai vieną iš jų puikiai pažįstate. Čia kalbame apie ženklą „Pagrindinis kelias“. Pastarasis ženklas pasitaiko taip dažnai, kad net besimokantys vairuoti puikiai jį atpažįsta. Vis dėlto, net ir patyrusiems vairuotojams gali kilti klausimų dėl antrojo ženklo.

Tai yra ženklas „Pavojingus krovinius vežančių transporto priemonių kryptis“. Šis ženklas pasitaiko daug rečiau, tačiau tai nereiškia, kad jis yra ne toks reikšmingas. Šis kelio ženklas informuoja apie tolesnę transporto priemonių važiavimo kryptį, kurios gabena pavojingus krovinius ir yra atitinkamai pažymėtos.

REKLAMA

Nuotraukoje pavaizduotas sunkvežimis, kaip galima spėti pagal ženklinimą, veža pavojingus krovinius, todėl jam draudžiama sukti į dešinę. Be to, vienintelė tam tikrai transporto priemonei leidžiama kryptis yra važiavimas tiesiai. Ką tokiu atveju turėtų daryti lengvasis automobilis?

REKLAMA

Atrodytų, kad minėtas ženklas jam negalioja, todėl jis gali praleisti sunkvežimį ir pasukti į dešinę. Vis dėlto, čia bus svarbu nepamiršti ir dar vienos taisyklės.

Prieš sukdamas į dešinę arba į kairę, vairuotojas pirmiausia turi užimti atitinkamą kraštutinę padėtį važiuojamojoje dalyje. Jei lengvojo automobilio vairuotojas nori pasukti į dešinę, pirmiausia jis turi persirikiuoti į dešinę juostą.

REKLAMA

Lengvasis automobilis užima kairę eismo juostą, todėl šioje situacijoje nei vienas, nei kitas vairuotojas negali sukti į dešinę. Prisipažinkite: ar jums pavyko atsakyti teisingai? Pasidalinkite komentaruose.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].