Jei norite išvengti nelaimingų atsitikimų kelyje, reikia žinoti kelių eismo taisykles ir jų laikytis. Šių taisyklių ypač svarbu laikytis tada, kai važiuojate žiedine sankryža, nes būtent čia įvyksta tikrai daug avarijų. Šiandien kviečiame išspręsti šį testą ir atsakyti, kokia tvarka paveikslėlyje pavaizduoti automobiliai važiuos per sankryžą.

REKLAMA

Važiavimas žiedine sankryža nepatyrusiems vairuotojams gali atrodyti neįtikėtinai sudėtinga užduotis. Vis dėlto, tikrai neverta panikuoti. Juk kiekvienas, įveikęs ne vieną tūkstantį kilometrų, pasakys, kad nėra nieko paprasčiau už žiedinę sankryžą. Dabar jie turi galimybę tą įrodyti.

Taigi, pirmiausia pažvelgsime į pavaizduotą situaciją. Kaip matote, žiedinėje sankryžoje šiuo metu yra mėlyno ir raudono automobilių vairuotojai. Geltonos transporto priemonės savininkas dar turi įvažiuoti į žiedinę sankryžą. Kaip jie gali pravažiuoti šią sankryžą nesukeldami avarinės situacijos?

REKLAMA

Sankryžose, kuriose eismas organizuojamas ratu, pirmenybė teikiama toms transporto priemonėms, kurios važiuoja jums iš kairės. Į žiedinę sankryžą galėsite įvažiuoti tik tada, kai praleisite  šiuos eismo dalyvius.

Kalbant apie raudoną ir mėlyną automobilį, viskas yra kiek painiau. Raudono automobilio vairuotojas turės persirikiuoti į juostą, kuria jau važiuoja mėlynas automobilis. Ką tokiu atveju turėtų daryti eismo dalyviai? Įdomu tai, kad kai kurie interneto vartotojai mano, kad mėlynas automobilis turės trukdžių dešinėje. Tai reiškia, kad jis privalo praleisti raudoną automobilį. Bet ar tikrai?

REKLAMA

Persirikiuodamas vairuotojas privalo duoti kelią toms transporto priemonėms, kurios važiuoja ta pačia kryptimi ta eismo juosta, į kurią jis ketina persirikiuoti. Kaip matote, dešinėje nėra trukdžių.

Taigi, žiedinę sankryžą pirmasis pravažiuos mėlynas automobilis. Vėliau važiuos raudonas automobilis, kuris  persirikiuos į kairę. Paskutinis šioje situacijoje bus geltonos spalvos automobilio vairuotojas, kuris privalo praleisti minėtas transporto priemones. Pripažinkite, ar atsakėte teisingai? Nepamirškite komentaruose pasidalinti savo rezultatais.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].