Yra daug sveikų pieno produktų rūšių. Tai – jogurtas, šviežias pienas, grietinė, išrūgos, ir, žinoma, varškė. Pastarasis pieno produktas yra vienas populiariausių: daugybė žmonių yra pratę jį vartoti kone kasdien. Varškė yra nepakeičiamas sveikos visavertės mitybos komponentas, nes joje yra daug naudingų medžiagų, kurios buvo nustatytos dar žiloje senovėje. Varškė yra gaunama fermentuojant pieną. Šio proceso metu susidaro pieno rūgšties bakterijos ir išskiriamos išrūgos. Varškė, kaip ir bet kuris kitas pieno produktas, skirstomas į kelias rūšis. Renkantis varškę visada svarbu atsižvelgti į šio produkto riebumą. Riebioje varškėje yra  18% riebalų, vidutinio riebumo varškėje – ne daugiau kaip 9%, o liesoje – 8% ar mažiau.

REKLAMA

Varškės sudėtis

REKLAMA

Tradicinės varškės sudėtis: iki 18% riebalų, 15-17% baltymų, 2-3% pieno cukraus, taip pat varškėje yra fosforo, kalcio, magnio ir geležies.

Pagrindinis produkto privalumas – didelis baltymų kiekis. Dėl kazeino koaguliacijos šie baltymai yra labai lengvai virškinami.

REKLAMA

Šiuose baltymuose yra nepakeičiamų aminorūgščių – cholino ir metionino, kurie gali visiškai pakeisti bet kuriuos kitus gyvūninius baltymus. Dėl šios priežasties varškę gali vartoti įvairaus amžiaus žmonės.

Kitas šio maisto produkto privalumas yra tai, kad jame esantis fosforas ir kalcis prisideda prie skeleto sistemos formavimosi.

REKLAMA

Būtent todėl varškę vertėtų įtraukti į kiekvieno vaiko mitybos racioną. Taip pat varškė yra labai naudinga sportininkams, kurių mityboje turi būti pakankamas baltymų kiekis.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.