Įvairūs tyrimai parodė, kad nagai visiškai atspindi sveikatos būklę. Kartais galite pamatyti, kad nagai yra trapūs ir sveikatai yra rimtai pavojinga.

Nagų spalvos ir formos pokyčiai yra susiję su plaučiais, širdimi ar nervų sistema. Kai nustatoma ankstyva diagnozė, nedelsiant imkitės veiksmų.

Nagai reiškia ne tik grožį. Nagai yra sujungti su visomis kūno dalimis. Tada pažiūrėkime, ar jūsų sveikata atsispindi trapiuose naguose.

1. Grybelinės infekcijos

Suplonėję nagai, pakitusi spalva. Šis simptomas signalizuoja apie grybelį.

Pirmiausia, siekiant užkirsti kelią grybelio užkrėtimui, visuomenė neturėtų būti basomis. Jei infekcija jau įvyko, pasitarkite su odos gydytoju ir atitinkamai gydykite.

2. Skydliaukės liga

Skydliaukės sutrikimus išduoda trapūs nagai. Skydliaukė išskiria hormonus, kurie kontroliuoja jūsų kūno svorį, ūgį ir temperatūrą.

Pastebėję pokyčius, susisiekite su profesionaliu gydytoju.

3. Anemija

Jei nagai trapūs, o rankos ir kojos šaltos, tai rodo mažakraujystę. Tai taip pat gali sukelti drebulį, nuovargį, galvos skausmą, širdies ritmo sutrikimą ir krūtinės skausmą.

Dėl netinkamos dietos ar inkstų ligos anemija siejama su menstruacijomis, nėštumu, geležimi ir vitaminais B12.

Saugiausias būdas to išvengti yra kasdien vartoti maistą, kuriame gausu geležies, pavyzdžiui, žuvį, sėklas, kepenis ir raudonąją mėsą.

Be to, svarbu kreiptis į profesionalų gydytoją ir vartoti geležies ar vitamino B12 papildus. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad kavos vartojimas turėtų būti sumažintas.

4. Venkite žalingų įpročių

Jaučiate stresą ar pyktį? Dėl to nagai tampa silpni, taip pat daugybė skirtingų bakterijų rūšių dauginasi po nagais.

Svarbu kreiptis į nervų sistemos specialistą. Jūs turite turėti sveiką įprotį užkirsti kelią ligoms.

Bendrieji nagų stiprinimo metodai

Laikykite nagus visada drėgnus. Vartokite vitaminus E.

Nenaudokite nagų lako valiklių, kurių sudėtyje yra acetono arba formaldehido.

Šaltinis

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].