Su amžiumi blogėja atmintis? Keturi vitaminai ir mineralai padeda!

Ar girdėjote, kiek žmonių skundžiasi, kad blogėja jų atmintis? Tas pats pasakytina apie paauglius, jaunus žmones ir pagyvenusius žmones. Atminties problemos gali kilti bet kuriame amžiuje, todėl nepasiduokite šiam nemaloniam pokyčiui. Atmintis turi būti nuolat aktyvinama ir palaikoma vitaminais ir mineralais. Šiandien jums duosime trumpą vitaminų ir mineralų, kurie palaiko atmintį, apžvalgą.

Vitaminas E

atmintis

2014 m. Atliktame  tyrime nustatyta, kad didelis vitamino E kiekis pagerina Alzheimerio liga sergančių žmonių būklę. Kol neatsisakysite maisto produktų, kuriuose yra vitamino E. Maistas, kuriame yra vitamino E: riešutai, sėklos, gervuogės, špinatai, saldžiosios paprikos.

Vitaminas B12

Šį kartą mes nekalbame apie didelių šio vitamino kiekių vartojimą, mes kalbame apie organizmo aprūpinimą šiuo vitaminu. Vitaminas B12 yra tikrai geras atminčiai, todėl pabandykite valgyti daugiau šių maisto produktų. Pavyzdžiai yra pienas, rikota, mocarela, feta.

Vitaminas D3

atmintis

Kūno aprūpinimas šiuo vitaminu suteikia optimizmo, pagerina mokymąsi, pagerina širdies ir kraujagyslių veiklą bei lėtina senėjimo procesą. Maisto produktai, kuriuose yra šio vitamino, yra: avižiniai dribsniai, pieno produktai ir kt.

Omega 3

Tai yra svarbus jūsų smegenų audinio elementas. Palaiko nervų ląstelių funkciją, pagerina atmintį ir mokymąsi. Maisto produktai, kuriuose yra omega-3, yra riešutai, sėklos, kopūstai, žiediniai kopūstai, špinatai ir graikinių riešutų aliejus.

Kas sukelia atminties praradimą?

atmintis

  • Pasyvus gyvenimo būdas
  • Netinkama mityba, turinti daug riebalų
  • Viršsvoris
  • Blogi įpročiai (alkoholis, tabakas)

Jei nepaisysite savo atminties, rizikuojate, kad jauname amžiuje jums išsivystys protinis atsilikimas. Jei anksti atkreipsite dėmesį į savo gyvenimo būdą, laikysitės sveikos mitybos, sportuosite ir atsikratysite žalingų įpročių, galėsite mėgautis nepriekaištinga atmintimi, nesvarbu, kiek jums metų.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].