Sergate cukriniu diabetu?

Jei vartojate cinamoną, turite apie tai būtinai pranešti savo gydytojui, ypač, jei jums yra paskirtas gydymas nuo cukrinio diabeto.

Diabetu sergantys žmonės kenčia nuo per didelio cukraus kiekio kraujyje.

Tai atsitinka dėl per mažo insulino kiekio gamybos organizme arba dėl to, kad jūsų organizmo ląstelės nebeapdoroja šios medžiagos tinkamai.

Bloga mityba ir sėdimas gyvenimo būdas yra pagrindinės tokių sveikatos problemų priežastys.

Remiantis įvairiais tyrimais, iki 2013 metų visame pasaulyje buvo diagnozuota 382 milojonai žmonių, kurie serga cukriniu diabetu. Šis skaičius ir toliau auga.

Diabetas yra liga, kurią galima kontroliuoti, tik pacientai turi laikytis labai griežtų nurodymų. Rūpinimasis diabetikais yra ypatingas.

Svarbiausia užtikrinti stabilų cukraus kiekį kraujyje.

Nepaisant to, kad sergantiems diabetu reikia medicininės priežiūros ir gydymo, galima naudoti kai kurias namų gydymo priemones, kurios padės sumažinti cukraus kiekį kraujyje.

Kaip kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje pasitelkiant tik du ingredientus?

Gydant diabetą namuose iš tikrųjų naudojami tik du ingredientai: tai cinamonas ir gvazdikėliai.

Dėl šių ingredientų naudingumo buvo atlikti įvairūs moksliniai tyrimai, kurie padėjo nustatyti, kad cinamonas ir gvazdikėliai turi teigiamą poveikį diabetu sergantiems žmonėms.

Cinamonas

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad cinamonas turi savybių, kurios gali būti labai naudingos žmonėms, sergantiems 2 tipo diabetu.

Eksperimento metu buvo nustatyta, kad 2 tipo cukriniu diabetu sergantys žmonės, ilgą laiką vartoję cinamoną, sumažino cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje.

Pasirodo, cinamonas prisideda prie cukraus kiekio reguliavimo ir padidina insulino veiksmingumą.

Dažnas ir reguliarus cinamono vartojimas maiste padeda suaktyvinti tam tikrus organizme esančius fermentus, kurie yra būtini norint stimuliuoti ląstelių receptorius, kad būtų tinkamai reguliuojamas insulinas.

Gvazdikėliai

Gvazdikėliai yra labai populiari prieskonių rūšis visame pasaulyje dėl malonaus aromato ir skanaus skonio, kuris praturtina daugybę patiekalų.

Gvazdikėliai turi ir gydomųjų savybių, viena iš jų – cukraus kiekio mažinimas kraujyje.
Gvazdikėliai yra stiprūs antioksidantai. 100 gramų gvazdikėlių yra 80 miligramų vitamino C.

Juose taip pat yra karotino, vitamino E, fitosterolių bei daug kitų mineralų.

Kaip galite reguliuoti cukraus kiekį kraujyje su cinamonu ir gvazdikėliais?

Ko jums reikės:

4 cinamono lazdelių;

60 gramų gvazdikėlių;

Litro vandens.

Paruošimas:

Sudėkite visas sudedamąsias dalis į indą ir keletą dienų šaldykite (4-5).

Praėjus nurodytam laikui, išimkite mišinį iš šaldymo kameros, atšildykite ir pradėkite vartoti po pusę stiklinės per dieną.

Kontraindikacijos

Turėkite omenyje, kad ne visi gali vartoti šią priemonę. Gali pasireikšti šalutinis poveikis.

Jei jūs ar jūsų artimieji kenčia nuo diabeto, tuomet turėtumėte žinoti šiuos dalykus:

Cinamonas gali pabloginti jūsų kepenų veiklą ir paaštrinti kepenų problemas;

Šis mišinys gerokai sumažina cukraus kiekį kraujyje, todėl vartokite jį atsargiai, ypač jei vartojate ir kitus vaistus;

Kai kurių rūšių cinamone, kuriuos galima rasti parduotuvėse, yra medžiagos, vadinamos kumarinu, kuri gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Jei gydytojas jums diagnozavo diabetą, prieš pradėdami vartoti namines gydymo priemones, turėtumėte pasikonsultuoti su juo.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].