Viena iš labiausiai paplitusių vyrų ligų yra prostatitas. Urologai teigia, kad nuo 30 iki 60% vyresnių nei 25 metų vyrų kenčia nuo prostatito. Šaltuoju metų laiku ligos rizika padidėja dešimt kartų.

REKLAMA

Vyrų sveikatai peršalimas nėra labai baisus, jei vyro organizmas sveikas. Tačiau jei yra patogeninių infekcijų, jos suaktyvina uždegiminių problemų vystymosi mechanizmus.

„Tai galioja ir inkstams, ir šlapimo pūslei“, – sako urologas Aleksandras Batsenko. Peršalimai vyrams dažnai išprovokuoja prostatitą , o moterims – cistitą arba pielonefritą.

REKLAMA

Kai mama vaikystėje jums liepdavo dėvėti kepurę ir žieminius batus su pašiltinimu, ji tikrai buvo teisi! Urologinė zona nemėgsta nušalusių pėdų ar bendro peršalimo.

Bet koks infekcijos židinys, kurį suaktyvina peršalimas, gali sukelti inkstų uždegimą arba prostatitą. Prostatitas kasmet tik jaunėja, tačiau jauni vyrai bijo šios ligos, jie linkę domėtis savo sveikata, todėl vis dažniau kreipiasi į gydytojus ir stebi save.

REKLAMA

Nereguliarus seksualinis gyvenimas, stresinės situacijos ir miego trūkumas yra prostatito vystymosi pagalbininkai.

Jei vyras rečiau eina į tualetą, šlapime ar sėklinėse medžiagose atsiranda kraujo – greičiausiai tai pirmieji prostatito simptomai, ir todėl verta eiti pas gydytoją.

REKLAMA

Problema išsprendžiama, ši liga nėra nuosprendis ir nekelia pavojaus gyvybei, visgi delsti negalima, greitas problemos įvardijimas sutaupys laiko ir leis greičiau įveikti ligą.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.