Parkinsono liga yra klastinga dėl to, kad jos pirmieji požymiai visai nesusiję su pagrindiniais, visiems gerai žinomais simptomais. 

Parkinsono liga yra lėtinė progresuojanti neurologinė liga, kuri paveikia smegenų dalį, atsakingą už žmogaus judesius.

Tiksli jos atsiradimo priežastis nėra aiški, ekspertai linkę manyti, kad šią ligą lemia genetika – vieni žmonės turi didesnę tikimybę ja susirgti nei kiti.

Be to, Parkinsono ligą gali sukelti rimtesni galvos sužalojimai.

Deja, daugeliui žmonių kyla įtarimų tik tada, kai dėl nepakankamos dopamino gamybos jų judėjimas sutrinka.

Patys pagrindiniai Parkinsono ligos simptomai yra šie:

drebulys;

lėtas judėjimas;

jaučiate, kad kūnas sustingęs;

laikysenos pokytis;

koordinavimo problemos bei dažnas kritimas atgal.

Kiti paplitę simptomai yra staigūs sustojimai ir rankų pasiekiamumo amplitudės sumažėjimas vaikščiojant, bejausmė veido išraiška, tyli kalba, lėtesnis mirksėjimas ar rijimas. 

Tačiau yra tokių šios būklės raidos požymių, kurie yra labai retai susiję su ja.

1. Odos problemos

Pernelyg didelis odos riebalingumas yra tikėtinas ankstyvas Parkinsono ligos simptomas. Galite išvengti tokių pasekmių naudodamos kokybišką kosmetiką be aliejaus ir alkoholio.

Kartais gali išsivystyti seborėjinis dermatitas, dėl kurio oda tampa tarsi žvynuota. Dažniausiai tai atsiranda veido, galvos, ausų ar krūtinės srityje.

Šie du simptomai pasitaiko gana dažnai, sergantiems Parkinsono liga. Deja, žmonės nėra linkę priskirti simptomų šiai ligai ir galvoja, kad jiems tiesiog kokia nors odos liga.

2. Sunku rašyti ranka

Dar prieš pasirodant rimtesniems Parkinsono ligos simptomams, smegenų pažeidimai gali būti atpažįstami nedideliais rašto pakeitimais.

Paprastai sergant Parkinsono liga raštas tampa mažesnis ir smulkesnis.

3. Padidėjęs prakaitavimas miego metu

Žmonės, sergantys Parkinsono liga, sunkiai kontroliuoja prakaitavimą.

Galite sumažinti prakaitavimą atsisakę aštraus maisto, kofeino ir pirmenybę teikdami drabužiams, pagamintiems iš natūralių medžiagų.

4. Kulkšnių patinimas

Kulkšnių patinimas nėra būdingas ankstyvajai ligos stadijai ir yra laikomas antriniu simptomu, kurį sukelia neurologiniai pokyčiai ir sutrikęs raumenų standumas. 

Vyresnio amžiaus žmonėms šis reiškinys taip pat gali būti širdies ir kraujagyslių sistemos ligų pasekmė.

Nors simptomai gali pranašauti ir kitas ligas, jų vystymąsi verta susieti su Parkinsono liga, ypač, jei genetiškai galite būti į ją linkęs.

Šaltinis

Nemokamai užsiprenumeruokite ir pirmieji gaukite mūsų naujausius straipsnius bei nuotraukas

👇

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].