Šiuolaikinis gyvenimo būdas mus moko, kad laikas turėtų būti protingai naudojamas. Dauguma žmonių, valgo ne mažiau kaip 2-3 kartus per dieną.

Kita vertus, reikia vos kelių minučių naudojant mikrobangų krosnelę, kad būtų galima valgyti šiltą, skanų maistą.

Tačiau negalima šildyti visų maisto produktų: maistinių medžiagų praradimas ir žala sveikatai. Kokie maisto produktai neturėtų būti šildomi?

1. Ryžiai

Ryžių paviršiuje yra bakterijų. Kai kurios bakterijos yra atsparios karščiui. Kai maistas laikomas kambario temperatūroje, bakterijų augimas yra didesnis.

Todėl jau paruoštų patiekalų šildymas dar labiau pablogins padėtį.

2. Bulvės

Ši daržovė nėra labai naudinga sveikatai. Kaip ir ryžiai, bulvių nelaikykite kambario temperatūroje.

Tai yra pagrindinė bakterijų augimo priežastis, kurios veikia kūno nervų sistemą. Taigi, kai pagaminate patiekalą su bulvėms, valgykite tuoj pat.

3. Žaliosios lapinės daržovės

Didėja nitratų kiekis špinatų ir kitų žaliųjų lapinių daržovių sudėtyje. Nitratai neturi neigiamo poveikio sveikatai, tačiau kai kuriais atvejais sukelia vėžio riziką.

Todėl žali lapai neturėtų būti šildomi mikrobangų krosnelėje.

4. Grybai

Jei grybai netinkamai laikomi ir šildomi, jie tampa sunkesni, ypač skrandyje. Nevalgykite tokių grybų, nepamirškite patikrinti šaldytuvo. Grybai neturi būti laikomi ilgiau kaip 24 valandas.

5. Šakninės daržovės

Burokėlių, morkų ir salierų šaknys – jie naudojami žiemą ir turi daug vitaminų ir maistinių medžiagų.

Šių daržovių negalima šildyti, nes jose yra nitratų – tai grėsmė.

Mikrobangų krosnelių naudojimo privalumas – taupo laiką, tačiau kai kurių maisto produktų negalima šildyti.

Greitas maistas, tačiau kai kurie maisto produktai gali turėti neigiamą poveikį jūsų sveikatai ir kūnui. Todėl valgykite kuo daugiau šviežio maisto.

Šaltinis

Nemokamai užsiprenumeruokite ir pirmieji gaukite mūsų naujausius straipsnius bei nuotraukas

👇

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].