Mes nuolat varginame smegenis ir dažnai savo veiksmais joms pakenkiame.

Smegenims nepatinka, kai pamirštame papusryčiauti, arba, kai surūkę cigaretę dar išgeriame litrą alkoholio, arba, kai atliekame kelis veiksmus tuo pačiu metu ir nuolat atsiduriame stresinėse situacijose.

Kartais smegenis reikia ne tik naudot, bet ir pamaloninti.

Kaip sako neurochirurgas, turintis 50 metų patirtį, mūsų smegenys myli sveiką maistą, šokoladą, vandenį ir gerą nuotaiką. Iki šiol Vladas Siurėja jau atliko 23 tūkst. smegenų operacijų ir dirba skubios pagalbos ligoninės direktoriumi Rumunijoje.

Gydytojas teigia, kad mūsų smegenys reikalauja tiesioginio ryšio. Dabar žmonės bendrauja per išmaniąsias technologijas.

Tokiais veiksmais mes kenkiame smegenims, nes nutraukiame tai, kas buvo duota gamtos – gyventi grupėje su kitais žmonėmis.

Kad šiek tiek padėtume smegenims, ryte reikia atlikti bent minimalią mankštą ir 20-30 minučių prieš valgį išgerti 2 puodelius šilto vandens su citrina.

Pirmoji vandens stiklinė pradeda virškinimo trakto darbą, o antroji – pažadina organizmą.

Svarbu prisiminti, kad per ilgas miegas kenkia mūsų kūnui, todėl verta pabusti kuo anksčiau ir visada išvėdinti kambarį.

Neurochirurgas teigia, kad kai mūsų kūnas miega, smegenys sunkiai dirba. Dažnai atsitinka tokia situacija: vakare mus kankina tam tikra problema ir negalime ilgai užmigti, bet kai atsibundame, atsakymas ateina pats savaime.

Visa tai atsitinka todėl, kad naktį smegenys išsamiai analizuoja situaciją ir rytą pateikia mums sprendimą. Nenuostabu, kad žmonės sako: „Rytas protingesnis už vakarą“.

Vladas sako, kad mūsų smegenys labai mėgsta juodąjį šokoladą, o alkoholio ir cigarečių reikia atsisakyti. Ir mūsų pusryčiai turėtų būti ramūs.

Atsisakykite pusryčių pakeliui į darbą. Daug naudingiau pabusti anksčiau ir pasimėgauti ramiais pusryčiais namuose. Tada kūnas bus pilnas energijos ir normaliai veiks per dieną.

Jei labai mėgstate mėsą, neurochirurgas rekomenduoja jai netaupyti. Naudingiausi šios kategorijos produktai yra kalakutiena ir žuvis. Ir neprasidėkite su riebiu maistu!

Iš saldumynų mūsų smegenys mėgsta natūralų juodąjį šokoladą, medų ir natūralią kakavą.

Pietums valgykite saikingai ir nepersivalgykite. Taip pat nepamirškite vandens, nes tai – geriausias gėrimas jūsų kūnui.

Didžiausias smegenų aktyvumas būna šiomis valandomis: nuo 10 iki 12 ryte ir nuo 4 iki 6 vakare. Jei jaučiatės pavargę, leiskite sau šiek tiek kavos, bet dėl geriausio rezultato reikia ją išgerti lėtai.

Gera nuotaika yra geriausias mūsų smegenų draugas. Vladas sako, kad šypsena yra labai gerai mūsų smegenims. Jūs mėgaukitės mažais dalykais ir išlipkite iš bet kokios situacijos su šypsena.

Be to, labai svarbu lavinti atmintį. Siekiant užkirsti kelią Alzheimerio ligos vystymuisi, neurochirurgas pataria spręsti galvosūkius, lavinti atmintį, žiūrėti filmus ir skaityti knygas.

Taip pat mūsų smegenys mėgsta judėjimą. Būtina ne tik klausytis muzikos, bet ir šokti! Tokia yra prevencinė priemonė.

Nepamirškite ir miego trukmės. Ji turėtų būti mažiausiai 6 valandos. Prieš miegą geriau skaityti knygą, o televizorių ir nešiojamąjį kompiuterį palikite vienai valandai prieš miegą.

Neurochirurgas rekomenduoja eiti miegoti 10 val. vakaro. Tai – optimaliausias laikas eiti poilsio smegenims ir visam organizmui.

Stebėkite savo sveikatą ir gyvenimo būdą ir tada mūsų kūnas mums atsidėkos.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].