Atkreipkite dėmesį į šiuos simptomus!

Kas yra folio rūgštis? Tai vitamino B rūšis, kuri padeda kūnui atkurti DNR struktūrą ir gaminti raudonuosius kraujo kūnelius.

Folio rūgštis yra vandenyje tirpus vitaminas, ilgą laiką nelaikomas kūne, o pašalinamas per šlapimą. Tai reiškia, kad būtina nuolat papildyti folio rūgšties atsargas, kitaip po kelių savaičių organizmas patirs jo trūkumą.

Pagrindinė folio rūgšties trūkumo priežastis yra tam tikrų maisto produktų stygius mitybos racione. Kitos priežastys gali būti virškinimo trakto ligos, taip pat genetinės ligos arba perteklinis alkoholio ir tam tikrų vaistų vartojimas.

Folio rūgšties trūkumo simptomai paprastai skirstomi į dvi kategorijas: paprasti folio rūgšties trūkumo simptomai ir folio rūgšties trūkumo anemijos simptomai.

Folio rūgšties trūkumo simptomai

Burnos opos ar patinęs liežuvis

Šis simptomas atsiranda prieš anemiją. Tokiu atveju liežuvis išsipučia ir pasidaro raudonas arba blizgantis, dažniausiai jo galiuke ar per pjūvį. Žaizdos burnos ertmėje gali atsirasti prieš anemiją ir jos metu.

Skonio praradimas

Trūkstant folio rūgšties, ne tik atsiranda burnos opos, bet žmogus nebejaučia ir maisto skonio.

Virškinamojo trakto ligos

Anemija dažnai sukelia žarnyno problemų, sukeliančių vidurių užkietėjimą ar viduriavimą.

Nuolatinis nuovargis, silpnumas ir blyški oda

Mūsų kūnui reikalingi raudonieji kraujo kūneliai, kad perneštų deguonį visame kūne. Folio rūgštis skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, todėl jos trūkumas sukelia folio rūgšties stokos anemiją.

Dusulys ir galvos svaigimas

Šie du simptomai, taip pat alpimas, gali būti folio rūgšties trūkumo priežastys.

Susikaupimo problemos

Kai trūksta folio rūgšties, galite tapti išsiblaškę ar užmaršūs. Dirglumas taip pat yra dažnas simptomas.

Skausmas kūne

Folio rūgšties stokos anemija gali sukelti krūtinės ir kojų skausmus, taip pat galvos skausmą.

Tačiau, tinkamai maitinantis, folio rūgšties trūkumo problemą galima greitai išspręsti. Į pusryčius įtraukite tamsiai žalių daržovių, tokių kaip brokoliai, Briuselio kopūstai ir šparagai, taip pat citrusinių vaisių.

Folio rūgštis yra būtina nėščioms moterims, nes ji prisideda prie vaisiaus nugaros smegenų vystymosi.

Šaltinis

Nemokamai užsiprenumeruokite ir pirmieji gaukite mūsų naujausius straipsnius bei nuotraukas

👇

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].