Mokslininkai pripažino, kad druska gali sulėtinti vėžio ląstelių atsiradimą

Mokslininkai atrado gana įprastą kovos su vėžiu būdą -pasitelkdami medžiagą, prieinamą kiekvienuose namuose. Tai yra visiems žinoma druska.

Anksčiau mokslininkai nebuvo labai rimti dėl šios medžiagos, nes natrio chloridas greitai ištirpsta vandenyje ir praranda savo savybes. Tačiau universiteto specialistai kruopščiai ištyrė druskos nanodaleles ir jų elgesį aplinkoje.

druska

Paskelbtame tyrime buvo atskleista, kad natrio chlorido nanodalelės gali įsiskverbti į ląsteles per endocitozę. Ten ji suyra į natrio ir chlorido jonus, pažeisdami ląstelės plazminę membraną. Su tokiu pažeidimu gyvo tvarinio kūnas gauna signalą imuninei sistemai – ir kūnas pradeda kovoti su patogenais, taigi ir su vėžio ląstelėmis.

Toks gydymas sukels tiesioginę vėžio ląstelių mirtį, sakė vienas iš darbo autorių, chemikas Jin Xie. Jis pažymėjo, kad natrio chlorido nanodalelių pusinės eliminacijos laikas vandeniniuose tirpaluose yra gana trumpas, todėl jos geriausiai tinka lokaliam, o ne sisteminiam gydymui.

druska

Tuo pačiu metu jie susilieja su kūno skysčių sistema. Druska nesikaupia organizme ir nėra toksiška net ir skiriant dideles dozes.

Šis naujas kovos su vėžinėmis ląstelėmis metodas buvo išbandytas su graužikais. Remiantis eksperimento rezultatais, naviko augimas sulėtėjo 66 procentais, palyginti su kontroline pelių grupe. Pati medžiaga buvo saugi sveikoms ląstelėms dėl santykinai mažo natrio kiekio.

druska

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].