Senatvė – tik laiko klausimas. Jei norite atjauninti savo smegenis ir jas suaktyvinti, turėtumėte žinoti, jog tam itin naudinga mankšta. Šiame straipsnyje ekspertai pasakoja, kokia fizinė veikla bus naudingiausia.

REKLAMA

Anksčiau kalbėjome apie fizinius pratimus, kurie padeda sumažinti stresą. Jie padės efektyviai atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos arba atsikratyti rūpesčių pačiame darbo proceso viduryje. Pats laikas išsiaiškinti, kaip sportas ir savimasažas gali pagerinti smegenų veiklą čia ir dabar bei ilgalaikėje perspektyvoje.

REKLAMA

Fiziniai pratimai visumoje

Mokslininkai išsiaiškino, kad norint sustabdyti ir pakeisti smegenų senėjimą, pakanka tiesiog užsiimti kūno kultūra ir sportu. 2019 m. žurnale „Neurology“ buvo paskelbtas mokslinis straipsnis apie reguliaraus fizinio aktyvumo poveikį smegenims.

Šiame tyrime žmonės buvo suskirstyti į keletą kontrolinių grupių. Viena grupė sportavo, kita valgė itin taisyklingai, trečia – darė abu šiuos dalykus, o ketvirta gyveno įprastą gyvenimo būdą be jokio streso. Prieš prasidedant eksperimento pusmečiui ir po jo, buvo atlikta intelektualinė analizė. Paaiškėjo, kad žmonės, kurie sportavo ir maitinosi teisingai, žymiai pagerino savo testo rezultatus. Po jų sekė tie, kurie pratimus darydavo kasdien, vėliau tie, kurie valgė taisyklingai. Tie, kurie nieko nedarė kitaip, kaip ir tikėtasi, patyrė sąstingį ir jokio progreso neparodė ar net parodė nedidelį regresą.

REKLAMA

Ypač teigiamas fizinio aktyvumo poveikis buvo vyresniems nei 50 metų žmonėms. Mokslininkai atliko tyrimus ir priėjo prie išvados, kad fizinis lavinimas provokuoja naujų neuronų jungčių atsiradimą smegenyse. Kai reguliariai sportuojame, pagerėja smegenų kraujotaka, todėl jos gauna daugiau deguonies. Taip pat daugėja sinapsių, vietų, kur neuronai liečiasi vieni su kitais. Taigi, sportas padeda kovoti su depresija, apatija, demencija, priešlaikiniu smegenų senėjimu.

Štai kodėl nėra specialių smegenų atjauninimo pratimų. Nes visi fiziniai pratimai yra geri pratimai. Labai naudinga vaikščioti, bėgioti, važinėti dviračiu, užsiiminėti fitnesu (sporto salėje ar namuose, žiūrint treniruočių įrašus), plaukioti baseine. Visa tai turės itin teigiamą poveikį jūsų smegenų veiklai.

REKLAMA

Fiziniai pratimai ir čakros

Čakros yra žmogaus energijos centrai. Fizinis aktyvumas leidžia šiems centrams geriau dirbti, suteikia mums jėgų, pasitikėjimo savimi ir sveikatos. Viršutinės čakros yra atsakingos už smegenų darbą, o treniruočių metu atsiveria apatinės čakros, tačiau ekspertai pastebi, kad kai pagerėja bent vieno energijos centro darbas, tai teigiamai atsiliepia kitų darbui. Būtent todėl sportas atgaivina ne tik kūną, bet ir smegenis bei sielą.

REKLAMA

Paprastas savimasažas smegenims suaktyvinti

Savęs masažas yra geras, kai reikia greitai suaktyvinti smegenų procesus ir padidinti energiją. Jei dėl kokių nors priežasčių tam tikru metu negalite atlikti net kai kurių paprastų fizinių pratimų, tokių kaip pritūpimai ar atsispaudimai, tuomet tam tikrų taškų masažas turėtų padėti. Tai neužima daug laiko.

Paprasčiausias pratimas  yra kaklo nugaros dalies savimasažas. Kaklo raumenys beveik niekada nebūna geros formos. Ypač jei dirbate biure, sėdimą darbą. Dėl šios priežasties nugaros smegenys ir smegenys gauna mažiau deguonies. Stenkitės tokiam masažui skirti bent penkias minutes per dieną, kad geriau veiktų smegenys. Pats pratimas primityvus ir itin paprastas. Išilginiais judesiais reikia braukti išilgai kaklo raumenų skaidulų. Nebraukite tiesiai per slankstelius – spauskite šalia stuburo esančius raumenis, bet ne per stipriai. Taip pat naudinga dirbti su kaukolės pagrindu. Vietą, kur prasideda kaukolė, taip pat galima masažuoti, tačiau atsargiai. Tai suteiks jėgų, pagerins atmintį ir net regėjimą.

REKLAMA

Jei pirmasis pratimas turi ir jauninantį, ir stimuliuojantį poveikį, tai antrasis labiau skirtas tik čakrų ir smegenų darbui stimuliuoti. Smilkinių sritis reikia masažuoti sukamaisiais judesiais. Pajusite energijos antplūdį. Tuo pačiu metu viršutinės čakros pradės veikti daug geriau, o tai sustiprins intuiciją ir pagerins atmintį.

Ekspertai primena, kad fiziniai pratimai didina vadinamąjį smegenų neuroplastiškumą. Tai savo ruožtu padeda didinti minčių galią, kuri gali padėti pakeisti savo gyvenimą ir pasiekti užsibrėžtus tikslus daug greičiau.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].