Kraujas šlapime: kodėl jis pasirodo ir ką dėl to daryti?

Kraujo buvimas šlapime neabejotinai kelia nerimą. Moksliniu požiūriu šis reiškinys vadinamas hematurija, kurią gali sukelti įvairios priežastys. Simptomas rodo rimtą arba greitai išsprendžiamą problemą. Hematurija gali būti kelių rūšių, nes šlapimo spalva gali būti rausva, raudona ar net ruda. Nustatyti, kodėl šlapime yra kraujo, galima tik atlikus laboratorinį tyrimą. Be to, kartais kraujas gali būti plika akimi nematomas.

Kai kuriais atvejais tai, kas atrodo kaip kraujas šlapime, gali būti kažkas kita, visiškai nekenksminga. Pavyzdžiui, tokie produktai kaip burokėliai ar uogos gali pakeisti šlapimo spalvą į raudoną. Kai kurie vaistai gali padaryti tą patį.

Galimos kraujo atsiradimo priežastys šlapime

Dažniausiai tai rodo šlapimo sistemos problemas. Viena dažna šio simptomo priežastis yra šlapimo pūslės infekcija (cistitas), kuri šlapinantis taip pat sukelia deginimo pojūtį ir gali pakeisti šlapimo kvapą.

kraujas

Kitos galimos kraujo atsiradimo šlapime priežastys:

  • inkstų infekcija;
  • inkstų akmenys;
  • prostatos liaukos padidėjimas, būdingas vyresnio amžiaus žmonėms;
  • inkstų ligos;
  • šlapimo pūslės, inkstų ar prostatos vėžys;
  • kai kurie paveldimi sutrikimai’;
  • inkstų pažeidimas;
  • tam tikrų vaistų, įskaitant antibiotikus, poveikis;
  • per daug energingi pratimai.

kraujas

Ką daryti, jei šlapime yra kraujo?

Būtinai pasitarkite su gydytoju. Tai nėra problema, kurią galite išspręsti namuose. Jei žinote, kad valgėte tai, kas gali pakeisti šlapimo spalvą, arba jei vartojate kokius stiprus vaistus, palaukite kelias dienas ir stebėkite, ar spalva vėl tapo normali. Kraujas šlapime nėra blogiausias dalykas, kuris gali nutikti, tačiau kartais tai gali būti kažkokios rimtesnės ligos simptomas, todėl būtinai pasitarkite su gydytoju!

kraujas

Būkite sveiki ir reguliariai lankykitės pas gydytoją!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].