Sveikas gyvenimo būdas yra raktas į grožį ir gerovę. Būtų naivu manyti, kad jūsų jaunystėje jums reikia mažiau vitaminų ir mikroelementų nei vyresnėms žmonėms.

Jie visada reikalingi, yra tik tam tikrų skirtumų, į kuriuos turėtumėte atkreipti daugiau dėmesio.

Šiandien mes kalbėsime apie jūsų kūno poreikius priklausomai nuo įvairaus amžiaus, todėl galėsite geriau reguliuoti savo mitybą.

20+

Šiame amžiuje kūnas nuolat susiduria su didele apkrova. Taip pat svarbu suprasti, kad dažniausiai 20-30 metų amžiaus moterys gimdo vaikus, o tam taip pat reikia jėgų.

Kad pagerintumėte imunitetą, jums reikia vitamino D, o reprodukcinei sistemai yra naudingi: vitaminai C ir E, folio rūgštis, geležis.

30+

Svarbu išlaikyti kūno sistemų veikimą, taip pat užtikrinti, kad raukšlės nepasirodytų pernelyg anksti. Norint išlaikyti lygią odą jums reikia vitaminų A ir E.

Imunitetui – vitaminai D, C, o nervų sistemai – magnio, B grupės vitaminų, cinko, o gerinti medžiagų apykaitą padės jodas.

40+

Šiame amžiuje svarbu apsaugoti pažeidžiamumą išlaikant jaunatviškumą. Kaulams apsaugoti jums reikės vitamino D ir kalcio.

Nervų sistemai reikia magnio ir B grupės vitaminų. Antioksidantų apsaugai – vitaminų E ir C, odai – koenzimas Q10, o širdžiai ir kraujagyslėms – omega-3 polinesočiosios riebalų rūgšties.

50+

Tai laikotarpis, kai sunku kovoti su raukšlėmis, bet vis tiek galite išlaikyti gerą sveikatą, tinkamai maitindamiesi. Taigi, pirmiausia patariame vartoti kalcį ir vitaminą D.

Širdžiai gerai omega-3, nervų sistemai – magnis ir B grupės vitaminai, ypač B12. Antioksidantų apsaugai – C ir E vitaminai, regėjimui – vitaminas A ir odai – koenzimas Q10. 

60+

Šis laikotarpis mažai skiriasi nuo ankstesnio, todėl turėtumėte laikytis visų tų pačių rekomendacijų, taip pat atkreipti dėmesį į nemigos problemas, kurios gali kilti šiame amžiuje.

Jei norite vartoti šiuos vitaminus ir mikroelementus kaip vaistus ar papildus, tuomet reikia pasikonsultuoti su gydytoju!

Rekomenduojame viską daryti su saiku, kad nepakenktumėte savo sveikatai!

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].