Kai kalbama apie maisto produktus, kurie gali lemti svorio padidėjimą, dažniausiai pagalvojame apie greitą maistą ir saldumynus.

REKLAMA

Vis dėlto, tam tikri sveiki maisto produktai taip pat gali lemti svorio padidėjimą.

Mitybos specialistai įvardino 6 sveikus produktus, kuriuos taip pat galime kaltinti dėl atsiradusių papildomų kilogramų. Būtent todėl šių produktų vartojimą reikėtų riboti.

REKLAMA

Grikiai

Trys stiklinės

REKLAMA

Dauguma žmonių girdėjo apie nuostabias grikių savybes deginti riebalus ir teigiamai paveikti medžiagų apykaitą bei virškinamojo trakto veiklą. Tai yra tiesa.

Vis dėlto, nepaisant naudos sveikatai, negalima ignoruoti didelės grūdų energetinės vertės. Jei planuojate įtraukti grikius į savo mitybos racioną, bet nenorite priaugti svorio, teisingai apskaičiuokite bendrą dietos kalorijų kiekį.

REKLAMA

Humusas

Šis produktas yra labai populiarus tarp tų žmonių, kurie rūpinasi savo sveikata. Jo gamyboje, net ir pramoniniu mastu, naudojami neįtikėtinai naudingi produktai – ankštiniai augalai, sezamo sėklos, alyvuogių aliejus, daržovės.

REKLAMA

Vis dėlto, humusas yra labai kaloringas. Taip pat svarbu nepamiršti, kad šis produktas yra labai skanus, todėl jį valgant gali būti sunku sustoti.

Vynuogės

REKLAMA

Specialistai mano, kad su vynuogėmis reikia elgtis labai atsargiai, nes tam tikrais atvejais dėl jų vartojimo gali padidėti svoris.

REKLAMA

Nors vynuogėse nėra labai daug kalorijų, tačiau svarbu žinoti, kad jose yra labai daug cukraus. Jei vynuoges valgysite dažnai ir dideliais kiekiais, nereikėtų stebėtis, kodėl svoris ima didėti.

Saldūs vaisiai

REKLAMA

Nors metant svorį naudinga į savo mitybos racioną įtraukti vaisius, nes jie padeda įveikti potraukį saldumynams, tačiau nereikėtų pamiršti, kad vaisiai taip pat gali sukelti svorio padidėjimą.

Saldžiuose vaisiuose yra didelis cukraus kiekis, todėl juos valgykite saikingai.

REKLAMA

Riešutai

REKLAMA

Šis maisto produktas dažnai rekomenduojamas kaip užkandis darbo metu, nes jis yra naudingas grožiui ir sveikatai.

Vis dėlto, nepamirškite, kad per dieną rekomenduojama suvalgyti ne daugiau nei 20-30 gramų riešutų. Vertėtų nepamiršti, kad šimte gramų riešutų yra mažiausiai 500 kcal.

REKLAMA

Sėklos

Sėklos turi neįtikėtinai turtingą cheminę sudėtį, todėl  šis maisto produktas gali pagerinti sveikatą. Vis dėlto, sėklos yra labai kaloringas produktas.

Geriausia rinktis nekepintas sėklas, nes terminio apdorojimo metu gali būti sunaikinta nemaža dalis maistinių medžiagų.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.