Ar dažnai kojas traukia mėšlungis, kuris atrodo kaip košmaras, ypač naktį? Nors kūnas yra ramybės būsenoje, raumenų ląstelės yra sukietėja.

Skausmas gali trukti nuo kelių sekundžių iki kelių minučių. Stiprus skausmas gali greitai išnykti, tačiau raumenų skausmas dažnai būna jaučiamas tam tikrą laiką.

Visų amžiaus grupių žmonės tai patiria, bet dažniausiai vidutinio amžiaus ar vyresni. Tai taip pat paplitę tarp paauglių, kurie mokosi vėlai vakare.

Mokslininkai mano, kad nėra jokios konkrečios priežasties, kodėl naktį jus užklumpa mėšlungis.

1. Skysčiai

Tikslus kūno skysčio krūvis yra naudingas organizmo sveikatai ir protui. Jis taip pat veikia raumenų veiklą.

75% raumenų ląstelių sudaro vanduo. Šiuo požiūriu tinkamas kiekis skysčių, gali sumažinti mėšlungio riziką naktį.

2. Maisto trūkumas

Kai prarandama mineralų elektrolitų pusiausvyra, pvz., Natrio, kalio, kalcio ir magnio,naktį tikrai pajusite mėšlungį.

Ir tai blogas jausmas netgi tada, kai kūnas yra atsipalaidavęs. Natris padeda organizmo skysčiams subalansuoti elektrolitus.

Kalis skatina elektrolitinį aktyvumą audiniuose, įskaitant raumenų ir nervų ląsteles. Kalcis vaidina svarbų vaidmenį raumenų susitraukime ir nervų sistemoje.

Magnis stiprina raumenų susitraukimą, taip pat reguliuoja organizmo skysčius. Be to, vitaminas B atlieka svarbų vaidmenį raumenų funkcijose.

3. Ilgas stovėjimas

Stovėjimas ant kieto paviršiaus ir aukštakulnių avėjimas gali sukelti raumenų nuovargį arba pernelyg didelę raumenų įtampą. Tai naktį sukels mėšlungį.

4. Nėštumas

Nėščioms moterims yra daug didesni šansai prabusti nuo mėšlungio naktį, ypač nuo antrojo trimestro iki trečiojo trimestro.

Yra daug gydytojų, kurie mano, kad nėštumo metu patiriamas mėšlungis naktį, gali atsirasti dėl kraujospūdžio,nuovargio ir pilvo spaudimo.

Jei nėštumo metu moteris turi tendenciją patirti mėšlungius, būtina pateikti medicininę pažymą.

5. Skydliaukės diagnostika

Depresija gali sukelti raumenų silpnumą dėl sumažėjusio skydliaukės aktyvumo ir mėšlungis gali pasireikšti naktį.

Skydliaukės hormonas absorbuoja normalų kalcio įsisavinimą. Dėl to kalcio trūkumas sukelia raumenų silpnumą, tirpimą, skausmą ir mėšlungį.

Be to, skydliaukės hormonų stoka stabdo metabolizmą.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].