Visi žinome, kad yra svarbu kasdien gerti pakankamai vandens. Tą mums dažnai primena gydytojai, mitybos specialistai, sveikatos žurnalai ir sveikos gyvensenos šalininkai.

REKLAMA

Vis dėlto, dažnai nesusimąstome, kodėl tai taip svarbu.

„HappyDerm“ medicinos centro I kategorijos onkologė Liudmila Artyuškevič pateikė keletą priežasčių, kodėl reikia reguliariai gerti vandenį.

REKLAMA

Vanduo yra būtinas organizmo gyvybės palaikymui. Vanduo dalyvauja organizmo ląstelių cheminiuose procesuose, jis aktyvina fermentų darbą ir ženkliai pagreitina medžiagų apykaitą.

Būtent dėl vandens, esančio kraujyje, gali cirkuliuoti  leukocitai, trombocitai, eritrocitai ir plazmos baltymai, kurių kiekvienas atlieka savo funkciją. Kraujas tiekia deguonį ir maistines medžiagas audiniams.

REKLAMA

Vanduo užtikrina homeostazę: palaiko vidinės aplinkos pastovumą ir pusiausvyrą, kuri apima temperatūros palaikymą, vandens-druskų balanso kontrolę, taip pat ir hormonų bei fermentų darbą.

Vanduo padeda pašalinti iš organizmo kenksmingas medžiagas. Išskiriamas šlapimas ir prakaitas padeda iš organizmo pašalinti toksinus. Vanduo yra būtinas seilių susidarymui ir gleivinės drėgmės palaikymui.

REKLAMA

Jei vartojama pakankamai vandens, skrandis gamina reikiamą skrandžio sulčių kiekį, o tai palengvina maistinių medžiagų įsisavinimą ir pagreitina maisto judėjimą virškinamuoju traktu.

Tinkamo gėrimo režimo laikymasis padeda kontroliuoti svorį: jei prieš valgį išgersite stiklinę vandens, kur kas greičiau pajusite sotumą. Kaloringus gėrimus pakeisdami vandeniu, galite sumažinti bendrą suvartojamų kalorijų kiekį. Tai taip pat padės sumažinti potraukį saldumynams, kurių dažnai norisi geriant arbatą ar kavą.

REKLAMA

Vanduo taip pat labai svarbus odos, plaukų bei nagų grožiui ir sveikatai, nes jis užtikrina tinkamą jų mitybą. Jei kasdien išgersite pakankamai vandens, jūsų oda bus jaunatviška ir sveika, plaukai taps žvilgesni, o nagai – stipresni.

Vanduo yra labai svarbus širdies veiklai. Jis mažina kraujospūdį, taip pat dalyvauja kaulų atnaujinime ir sąnarių tepime. Tai padeda išvengti kremzlių susidėvėjimo ir sumažina sąnarių skausmą.

REKLAMA

Tinkamas gėrimo režimas taip pat gali padėti atsikratyti galvos skausmo, kuris gali būti organizmo signalas apie skysčių trūkumą. Jei išgersite porą stiklinių vandens, tai gali sumažinti ar net pašalinti galvos skausmą.

Vanduo teigiamai veikia nervų sistemos veiklą, gerina smegenų veiklą, koncentraciją ir atmintį. Reguliarus pakankamo kiekio skysčių vartojimas padeda ilgai išlaikyti jaunystę, sveikatą ir aktyvumą.

REKLAMA

Įdomūs faktai

REKLAMA

Vanduo yra labiausiai paplitusi medžiaga Žemėje, tačiau ji vis dar slepia daugybę paslapčių ir labai domina mokslininkus, kurie vis atranda naujus faktus.

Vanduo yra geriausias tirpiklis. Vanduo yra gyvybės pagrindas. Visi gyvi organizmai, įskaitant gyvūnus ir augalus, daugiausia susideda iš vandens.

REKLAMA

Vandens poreikis yra antroje vietoje po deguonies. Be maisto žmogus gali išgyventi apie šešias savaites, o be skysčių – tik penkias-septynias dienas. Kiekvienais metais kovo 22-ąją minima Pasaulinė vandens diena.

Nešvarus skystis gali sukelti įvairias infekcines ligas. Norėdami to išvengti, gerkite tik aukštos kokybės išgrynintą vandenį.

Vanduo padeda įveikti emocinę įtampą. Žmogus jaučiasi laimingesnis būdamas prie vandens: nesvarbu, ar tai būtų upė, jūra, ežeras ar fontanas. Vandens aplinka padeda smegenims atsigauti po streso ir patiriamos įtampos.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.