Pastaruoju metu pasirodo vis daugiau publikacijų, kad įvairios sultys kenkia, nes jose nėra skaidulų, todėl organizmas jas greit pašalina, jos nesuteikia tiek daug, kiek patys vaisiai iš kurių jos spaudžiamos.

REKLAMA

Žinoma, bėda ir ta, kad jei kalbame ne apie šviežiai spaustas, o parduotuvėje perkamas sultis, jos dažnai yra paskanintos dideliu kiekiu cukraus, kuris iš esmės yra angliavandeniai – energijos šaltinis. Jis naudingas daug sportuojantiems, tačiau vidutiniškai aktyviems žmonėms papildomi angliavandeniai nėra būtini, užtenka to, ką gauname su įprastu maistu.

REKLAMA

Visgi naminės sultys – kitas reikalas, jos gali būti naudingos tuo atveju, kai norime pasisavinti didelį kiekį maistinių medžiagų. Pavyzdžiui, natūralios vyšnių sultys gali būti paruoštos naudojant visai nedaug cukraus, o jų nauda – išskirtinė.

Kokia šio gėrimo nauda sveikatai?

Jaunystės išsaugojimas ilgus metus

Pačioje vyšnios sudėtyje galite rasti didelę antioksidantų koncentraciją, kuri padeda sulėtinti senėjimą. Išspaudus sultis, jų koncentracija didėja.

REKLAMA

Todėl reguliariai vartodami uogų gėrimą galite sumažinti raukšlių skaičių, pagerinti veido spalvą ir atsikratyti netobulumų. Jei norite išlikti jaunas ir gražus, kas kelintą dieną pasilepinkite stikline vyšnių sulčių.

Gebėjimas atsispirti virusinėms ir bakterinėms infekcijoms

Vyšnių sulčių naudojimas ypač svarbus tiems, kurie dažnai kenčia nuo peršalimo ir gripo. Gėrimas gali žymiai sustiprinti apsaugines organizmo funkcijas. Tačiau verta atminti, kad pridėtinis cukrus gali, priešingai, susilpninti imuninę sistemą.

REKLAMA

Miego kokybė

Jei turite nemigos požymių, vyšnių sultys gali tapti natūralia ir visiškai saugia migdomųjų tablete. Gėrimas padeda pašalinti miego problemas. Taip pat pastebimai pagerėja naktinio poilsio kokybė.

REKLAMA

Sveikatos stiprinimas

Vyšnių sultys veikia kaip daugelio ligų prevencinė priemonė, todėl gėrimo įtraukimas į dietą bus teisingas sprendimas. Sultys padeda atsikratyti skausmo pacientams, sergantiems artritu. Taip pat gėrimas padeda pagerinti sąnarių būklę.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.