Kai norima atsikratyti antsvorio, neretai kyla pagundų išbandyti populiarią dietą. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad tokios svorio mažinimo priemonės gali būti pavojingos. Kai kurios klaidos gali lemti labai rimtas komplikacijas, todėl naudinga žinoti, kokių klaidų reikėtų vengti.

REKLAMA

Iškrovos dienos

REKLAMA

Jei taikomas šis metodas, kelis kartus per mėnesį žmogus visiškai atsisako maisto, ir visą dieną geria tik vandenį. Ne kiekvienam pavyksta atsilaikyti, todėl kartais yra pasirenkami ir tam tikri nekaloringi maisto produktai.

Nors tokio metodo taikymas gali padėti pasiekti tikrai neblogų rezultatų, tačiau tai tinka anaiptol ne visiems. Iškrovos dienas vertėtų taikyti tik tuo atveju, jei nesergate jokiomis ligomis ir jūsų imuninė sistema yra pakankamai stipri.

REKLAMA

Priešingu atveju gali būti pažeista širdis. Be to, iškrovos dienomis gali pasireikšti letargija ir apatija.

Baltymų dieta

REKLAMA

Šios lieknėjimo sistemos atmainų yra labai daug, tačiau dietos esmė yra ta pati: žmogus turi suvartoti didelį kiekį baltymų (daugiausia – gyvulinės kilmės), riboti angliavandenių ir riebalų kiekį.

Specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad tokios dietos negalima laikytis ilgą laiką: net ir tada, jei esate nepriekaištingos sveikatos. Pasekmės gali būti labai rimtos.

REKLAMA

Jei ilgą laiką vartojate daug gyvulinės kilmės baltymų, labai padidėja rizika susirgti širdies ligomis, taip pat sutrinka ir kitų vidaus organų veikla.

Du  valgiai per dieną

REKLAMA

svorį

Taikant šį metodą, dažniausiai nusprendžiama praleisti vakarienę. Tai padeda sukurti didelį kalorijų deficitą, todėl galite atsikratyti antsvorio.

REKLAMA

Vis dėlto, tai taip pat sukelia maistinių medžiagų disbalansą ir gali sutrikdyti tinkamą hormonų funkcionavimą.

Riebalų kiekio ribojimas

REKLAMA

Daugelis populiarių dietų siūlo ženkliai sumažinti riebalų kiekį maiste, tačiau laikytis tokio principo nereikėtų ilgiau nei kelias dienas.

Faktas yra tai, kad ilgalaikė dieta, kurioje yra mažai riebalų, gali sukelti rimtų medžiagų apykaitos sutrikimų. Taip pat ši dieta gali sukelti persivalgymą, o tai tik dar labiau paaštrins antsvorio problemą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].