Kodėl miego metu užmerkiame akis? Kokią funkciją tai atlieka?

Visi miegame užmerktomis akimis. Tai yra viena pagrindinių žmogaus kūno funkcijų. Tik ar susimąstome, kam to reikia?

Kai užsimerkiame, taip apsaugome akis

Nakčiai būtina užmerkti akis, kad jas apsaugotume nuo aplinkos veiksnių ir bakterijų. Šitaip nešvarumai nepatenka į akies vidų, o kaupiasi voko apačioje.

Apsaugome akis nuo išsausėjimo

Kai mirksime, akies obuolyje susidaro plonas ašarų sluoksnis, kuris drėkina akį. Tai yra vienas iš būdų kovoti su į akis patekti galinčiomis bakterijomis. Kai miegame, mirksėti yra neįmanoma. Todėl būtina laikyti akis užmerktas, kad jos neišsausėtų.

Dar šis tas apie akių priežiūrą

Ilgai žiūrint į ekraną, akys labai išsausėja, nes mes nustojame pakankamai dažnai mirksėti. Tada akys negauna reikiamos drėgmės. Todėl nepamirškite daryti pertraukėlių!

Ką pirmiausia darote pabudęs ryte? Čiumpate telefoną ir tikrinate naujienas? Jei taip, tada patariama atsikėlus ryte pirmiausia nusiplauti veidą ir akis. Taip jos bus paruoštos dienai ir patirs mažesnį stresą.

Pasirūpinkite savo akimis!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].