Kaip teisingai apskaičiuoti vandens kiekį, kurį reikia išgerti per dieną?

Žmonija per metus sunaudoja 4 milijardus kubinių metrų švaraus vandens. Tikriausiai ne kartą girdėjote patarimą išgerti aštuonias stiklines vandens per dieną, kad būtumėte sveikas. Tačiau tai yra vienpusė samprata, nes suvartojamo vandens kiekis priklauso nuo individualaus žmogaus.

Kodėl patariama išgerti 8 stiklines vandens per dieną?

Ar žinojote, kad mūsų kūnai yra sudaryti iš vandens? Pavyzdžiui, 73 % žmogaus smegenų ir širdies bei 83 % plaučių sudaro vanduo. Todėl populiariai manoma, kad norint pamaitinti kūną reikia išgerti 8 stiklines vandens per dieną. Nors 8 stiklinės vandens yra vienpusiška sąvoka, tai yra auksinis vandens poreikio žmogui viduriukas.

Veiksniai, lemiantys suvartojamo vandens kiekį

Amžius ir lytis

Vandens kiekis žmogaus organizme skiriasi priklausomai nuo lyties ir amžiaus. Todėl reikalingo vandens kiekis taip pat skirsis.

Svoris

Tyrimai parodė, kad žmonėms, kurių kūno masės indeksas yra aukštas, yra didesnė dehidracijos rizika. Jei jūsų kūno masės indeksas yra aukštas, galite sulieknėti, jei gersite reikiamą vandens kiekį.

Aplinka

Jei gyvenate karštame klimate, jums tikrai reikės gerti daugiau vandens. Tačiau jei gyvenate drėgnoje vietovėje, jums nereikia suvartoti daug vandens.

Fizinis krūvis

Jei reguliariai sportuojate, vandens suvartojimas turėtų būti didelis, nes fizinio krūvio metu prakaituojate ir netenkate daug skysčių.

Nėštumas

Nėštumo metu moterims patariama gerti daugiau vandens nei įprastai.

Sveikatos būklė

Karščiavimas ir viduriavimas sukelia greitą dehidraciją. Tada gerkite daug vandens.

Kaip apskaičiuoti tinkamą vandens kiekį?

Yra būdas apskaičiuoti vandens kiekį, kokį turėtumėte suvartoti per dieną. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai padauginti savo svorį iš 0,033. Kai apskaičiuosite vandens, kurį turėtumėte išgerti, kiekį, rekomenduojama suplanuoti jo gėrimą. Pavyzdžiui, išgėręs dvi stiklines vandens ryte nevalgęs, galite suaktyvinti medžiagų apykaitą ir padėti išlaikyti energiją.

Pastaba: svarbu įsiklausyti į savo kūną, nes aukščiau pateiktą informaciją gali paveikti įvairios sąlygos.

Maistas, kuris gali pakeisti vandenį

Vanduo yra nepakeičiamas, tačiau kai neišeina gerti daug vandens per dieną, galite valgyti arbūzus, apelsinus ir agurkus, kuriuose yra daug vandens. Kiti skysčiai ir sriubos taip pat gali pakeisti vandenį.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].