Liaudies išmintis byloja, kad miegojimas su kojinėmis gali būti pavojingas. Patyrę gydytojai patvirtino, kad toks įprotis gali neigiamai paveikti žmogaus sveikatą. Žmogaus kūnas miego metu atsikrato per dieną susikaupusio negatyvo. Buvo tikima, kad visa bloga energija išeina per žmogaus kulnus, o kojinės neleidžia šiai energijai išeiti. Miegojimas su kojinėmis gali sukelti dirglumą, nuovargį ir motyvacijos stoką. Taip pat tarp artimų žmonių gali kilti kivirčų. Jei norite to išvengti, turėtumėte atsikratyti įpročio miegoti su kojinėmis.

REKLAMA

Priežastys, kodėl gydytojai nerekomenduoja miegoti su kojinėmis

Pirmoji priežastis – kraujotakos sutrikimai, nes miego metu kojinių elastinės juostelės spaudžia kojas ir sutrikdo normalią kraujotaką. Dėl šios priežasties gali išsivystyti apatinių galūnių venų trombozė.

Antroji priežastis – blogas miegas. Dėl tokio įpročio gali atsirasti nemiga, o ryte gali būti juntamas vangumas.

REKLAMA

Trečioji priežastis – pėdų užsikrėtimas grybeliu. Ši problema gali kilti tada, jei miegate su sintetinėmis kojinėmis. Faktas yra tai, kad tokiose kojinėse kojos „nekvėpuoja“, tarp pirštų ir raukšlių susidaro drėgmė, o tai yra ideali vieta grybelinei infekcijai daugintis.

Ketvirta priežastis – kūno perkaitimas. Žmogaus kūno temperatūra miego metu natūraliai sumažėja. Jei miegate su kojinėmis, kūno temperatūra tampa didesnė, o tai blogai veikia visą organizmą. Būtent todėl gydytojai rekomenduoja ne tik nemūvėti kojinių, bet taip pat neuždengti pėdų antklode. Tai gali padėti greitai sumažinti kūno temperatūrą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].