Cukrinis diabetas – pavojinga liga, turinti įvairių nemalonių pasekmių. Gydytojas pagal kvapą iš paciento burnos kartais gali suprasti, ar žmogus turi problemų dėl cukraus kiekio kraujyje. Reikėtų nepamiršti, kad vienas iš diabeto požymių yra blogas burnos kvapas.   

REKLAMA

Plačiau apie tai papasakojo pediatrė Olga Kašlyak. 

Ji paaiškino, kad gliukozę organizmas pirmiausia kaupia seilėse. Bakterijos lieka kaip apnašos. Todėl dantis reikia valyti du kartus per dieną, kad sumažėtų kitų problemų rizika. 

REKLAMA

Be to, jei nuo žmogaus jaučiamas acetono kvapas, tai yra aiškus diabeto požymis. 

Gliukozei sintetinti naudojami riebalai. Jų liekanos paverčiamos ketonais, kurie pasišalina iš plaučių. Acetonas yra ketonas. 

REKLAMA

Jei kvapas vaisinis, saldus, vadinasi, tai diabetinė ketoacidozė. Svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tai būklė, kuri gali sukelti komą ir net mirtį. Šiuo atveju naujagimiai laikomi labiausiai pažeidžiamais. 

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.