Dabar moterys vis dažniau gimdo brandesniame amžiuje, nes iš pradžių nusprendžia susikurti karjerą, įsigyti būstą, o paskui susitvarkyti asmeninį gyvenimą. 

Rizika ir nauda brandaus amžiaus mamoms

Bet kuriame amžiuje kūdikis gali kelti tam tikrą riziką. Kokių problemų gali laukti mama ir kaip pasiruošti susidūrimui su jomis?

Visų pirma, atsižvelgiant į nėštumą , ligos, kurios anksčiau nebuvo pasireiškusios, gali pasunkėti. Pavyzdžiui, diabetas arba aukštas kraujo spaudimas. 

Galimos vyresnio amžiaus moterų komplikacijos: 

persileidimas;

negimdinis nėštumas;

placentos atsiskyrimas. 

Norėdami išvengti tokių problemų, ginekologai nėščioms moterims nuo 40 metų skiria kur kas daugiau dėmesio, daro papildomas konsultacijas, apžiūras. 

Kokia nauda kūdikiui?

Švedijos mokslininkai atliko tyrimus ir atskleidė, kad:

„Vėlyvieji“ vaikai yra labai motyvuoti mokytis;

yra palankios kalbos aplinkoje, įgyjami tobulesni bendravimo įgūdžiai dėl aukšto mamos ir jos aplinkos išsilavinimo; 

gaunama nuolatinė emocinė paramą šeimoje, jiems skiriama pakankamai laiko ir dėmesio;

lavinami knygų skaitymo, dalyvavimo konstruktyviuose žaidimuose įgūdžiai.

Brandaus amžiaus žvaigždės mamos

Norėdami suteikti moralinės paramos ir pasitikėjimo, kad vyresnės nei 40 metų moterys turėtų drąsiai gimdyti, mes prisimename žvaigždes, kurios tapo mamomis vėlyvame amžiuje.

Pirmąjį vaiką Monica Bellucci pagimdė būdama 39 metų, antrą – 45 metų. 

Holly Berry pirmą kartą tapo mama būdama 41 metų. Antras vaikas gimė po 5 metų.

Susan Sarandon apsisprendė turėti tris vaikus. Pirmąjį vaiką, dukrą, aktorė pagimdė sulaukusi 39 metų, o trečiąjį – 45-erių.

Ar žinote panašių pavyzdžių tarp savo draugų? Pasidalinkite istorijomis komentaruose, palaikykime tas moteris, kurios nori patirti motinystės džiaugsmą!

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].