Kokie mitybos principai padės atsikratyti papildomų kilogramų?

Daugeliui net pats žodis „dieta“ sukelia nemalonius virpulius visame kūne. Tai nenuostabu, nes absoliučiai visos dietos reikalauja tam tikrų apribojimų. Mūsų psichika nekenčia apribojimų ir visais įmanomais būdais stengiasi jų atsikratyti. Tai veda prie kompulsinio persivalgymo ir papildomų centimetrų juosmens srityje. Šiandien kalbėsime apie tai, kaip mitybos įvairovės principas gali padėti atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Kiekvieną kartą, išbandant naujus derinius, įsiklausykite į savo kūną. Tai vienintelis būdas nustatyti, kas jums tinka. Išbandykite įvairius dalykus ir po truputį!

Tinkamos mitybos principai

Kaip jaučiatės išgirdę ar perskaitę frazę „intuityvus valgymas“? Daugelis apie jį galvoja atsargiai ir netgi netiki šio metodo nauda. Retas kuris įsigilina į šią sąvoką ir tikrai nesupranta, ką ji reiškia. Tiesa yra tokia, kad tai padeda nustoti galvoti apie maistą visą parą.

mitybos

Ar pastebėjote, kad stengdamiesi numesti papildomų kilogramų, jūs pradedate nuolat galvoti apie maistą? Galvoje visada sukasi mintis: ką valgyti, kada valgyti… Amžinos nerimą keliančios mintys apie tai, kad priaugsite papildomų kilogramų dėl suvalgyto pyrago. Visa tai sukelia nerimą ir stresą. Atspėkite, ką daro mūsų kūnas, norėdamas susidoroti su stresu? Teisingai – valgo.

Norėdami nustoti valgyti savo emocijas, pirmiausia turite leisti sau persivalgyti ir pasistengti dėl to nesigailėti. Taip, rykite tiek, kiek norite, ir nesigailėkite. Tai padės nutraukti užburtą persivalgymo ratą ir nubausti save už tai dar vienu „nuo pirmadienio nieko nevalgau“ ir „visko atsikratysiu sporto salėje“.

mitybos

Ar manote, kad tiesiog pradėsite valgyti ir priaugsite svorio? Ne. Patikėkite, po kelių kartų, kai leisite sau viską, nusiraminsite. Galvoje neliks minčių, kad “tai yra paskutinis kartas.Nėra jokių draudimų ir apribojimų – nėra noro juos pažeisti.

Kodėl mums reikia įvairios mitybos? Maisto skirstymas į teisingą ir kenksmingą yra iš esmės neteisingas. Visas maistas yra tik maistas. Bandymas valgyti vien nekenčiamas salotas, kai norite kažko visiškai kitokio, sukelia neišsipildžiusį emocinį alkį. Taip, alkis būna įvairus. Maistas turėtų patenkinti jūsų fizinį ir emocinį alkį. Štai kodėl svarbu valgyti tai, ko tikrai norite!

mitybos

Pavyzdžiui, norite spurgos. Na, tiesiog labai norite! Bet vietoje jos renkatės vištienos krūtinėlę, šiek tiek salotų ir grikius. Taip, šis maistas jus tenkins fiziškai, tačiau jūs vis tiek liksite alkani, nes nepatenkinsite psichinio alkio. Ir anksčiau ar vėliau persivalgysite. Dėl to suvalgysite salotas, krūtinėlę, grikius ir dar pusę šaldytuvo. Arba gali tiesiog suvalgyti spurgą ir nusiraminti.

Deja, ar laimei, mūsų fizinis kūnas yra glaudžiai susijęs su dvasine asmenybės dalimi psichika ir emocijomis. Esame įpareigoti patenkinti visus mūsų poreikius. Maistas skirtas ne tik fiziniam pasitenkinimui, bet ir psichiniam malonumui.

Redakcijos žodis

Norėdami pamiršti amžinąsias dietas ir turėti liekną figūrą, laikykitės paprastų taisyklių. Valgykite, kai esate fiziškai alkanas, net jei yra 3 valanda nakties. Įsiklausykite į save, kad sustotumėte, kai būsite sotūs. Kai esate sotus, nepersivalgykite! Valgykite tai, ko tikrai norite.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].