Toks maistas gali sukelti nutukimą ir įvairias sveikatos problemas, todėl mitybos specialistai pataria riboti tokių maisto produktų vartojimą. Norą suvalgyti spurgą ar pyrago gabalėlį dažniausiai sukelia stresas, bet ne alkis. Valgydamas tokį maistą žmogus patiria teigiamų emocijų. Deja, gana dažnai potraukis tokiam maistui tampa nekontroliuojamas: vietoj vieno šokolado gabalėlio neretai suvalgoma visa šokolado plytelė, o vietoj vieno pyrago gabalėlio – visas pyragas.

Streso sukeltas „alkis“ gali būti susijęs su problemomis darbe, artėjančiais egzaminais, ir t.t.

Endokrinologė Zukhra Pavlova pataria saldumynų ar riebaus maisto potraukį malšinti… vandeniu.

„Tokiomis akimirkomis gerkite vandenį. Jei pajutę alkį išgersite vandens, noras suvalgyti ko nors saldaus arba riebaus labai greitai praeis“, – aiškino gydytoja.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].