Daugelis mano, kad pagrindinė antsvorio priežastis yra persivalgymas. Tačiau tai nėra tiesa. Visų pirma derėtų suprasti, kodėl žmogus negali pasisotinti, kodėl jį traukia greitas maistas, pavyzdžiui, angliavandeniai ar saldumynai. 

REKLAMA

Mitybos specialistė Natalija Koreneva teigia, jog dažniausia moterų ir vyrų antsvorio priežastis – kasdien patiriamas stresas.  

Stresas – pagrindinė persivalgymo priežastis 

Vidinė harmonija

Žmogus bando maistu užglaistyti problemas, toks problemų sprendimo būdas lemia ne tik papildomus kilogramus, bet ir ligas. Mat kortizolio (streso hormono) kiekis didėja, o ne mažėja. 

REKLAMA

Specialistai rekomenduoja pasirūpinti miego kokybe. Žmogus visada turėtų pakankamai išsimiegoti, nes tai padeda sumažinti streso poveikį organizmui. Taip pat melatoninas (šis hormonas yra kortizolio antagonistas) gerina imunitetą, mažina aukšto spaudimo ir antsvorio problemų riziką. 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].