Ar tiesa, kad vienkartinės veido kaukės kvėpuoti netrukdo?

Daugelis žmonių atsisako vienkartinės veido kaukės. Jie motyvuoja savo elgesį tuo, kad su kauke sunku kvėpuoti. Bet ar tikrai taip yra?

kaukės

Šis klausimas rimtai sujaudino gydytojus visame pasaulyje. Kai kurie iš jų atkreipė dėmesį į problemą socialinėje žiniasklaidoje, kur jie paneigia veido kaukių mitą. Šiandien pasidalinsime su jumis vienu iš tokių įdomių eksperimentų. Mes taip pat jums pasakysime, ar tikrai veido kaukės netrukdo kvėpuoti.

VIENKARTINĖS VEIDO KAUKĖS

Esmė ta, kad kai kurie žmonės tikrai neturėtų dėvėti vienkartinių veido kaukių. Bet taip yra dėl medicininių indikacijų ir visai nereiškia, kad kaukės apsunkina kvėpavimą. Ant veido uždėdami audinio gabalėlį, pagamintą iš specialios medicininės medžiagos, neužblokuosite oro patekimo. Akimirką įsivaizduokite, kaip statybininkas visą dieną yra su kauke ir dirba fizinį darbą. O apie gydytojų ir slaugytojų kasdieninį gyvenimą nėra ką ir bepasakyti!

Įvairių šalių gydytojai tiesiog pasipiktino teiginiu, kad vienkartinės veido kaukės trukdo kvėpuoti. Todėl jie pradėjo skelbti paneigiančius pranešimus savo socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, chirurgas Joshua Wolrichas savo socialiniame tinkle rašė: „Kaukės nesumažina deguonies pasisavinimo. Tai melas, sukurtas tų, kurie mano, kad pandemija yra apgaulė ir kaukės nešiojimas kažkaip pažeidžia jų teises. Tai nėra laisvės problema

Beje, apie laisvę. Gana neseniai buvau liudininku įdomioje situacijoje. Viešajame transporte mergina atsisakė dėvėti veido kaukę. Po vairuotojo ir keleivių komentaro, ji tiesiog atsakė: “Aš turiu teisę nuspręsti pati, ar dėvėti kaukę” Bet ar tikrai? Akivaizdu, kad per pasaulinę pandemiją ir vykstančius karantino apribojimus mes privalome dėvėti veido kaukes. Tai svarbu tiek mums, tiek aplinkiniams.

kaukės

Žinoma, PSO jau seniai patvirtino, kad vienkartinės veido kaukės negali garantuoti visiškos apsaugos nuo viruso. Bet jos pašalina infekcijos riziką. Be to, priemonė yra būtina, jei jau žinote, kad sergate. Tokiu būdu sumažėja šansai, kad užkrėsite ką nors kitą.

Kaukės eksperimentas

Reaguodamas į savo pacientų prašymus, gydytojas iš Airijos nusprendė atlikti įdomų eksperimentą. Vaizdo įraše jis ant veido uždėjo 6 kaukes iš karto. Tuo pačiu metu vyras prisijungė prie specialaus prietaiso, matuojančio kraujo prisotinimą deguonimi – SpO2. Paprastai šis skaičius yra 95 ir didesnis. Bet jei jis yra mažesnis nei 90, yra blogai ir žmogus turėtų vykti į ligoninę.

Net su kaukėmis visi rodikliai svyravo nuo 98 iki 99%. Tai reiškia, kad veido kaukės netrukdo laisvai kvėpuoti. Vis dėlto medicininis eksperimentas sukėlė platų visuomenės atgarsį. Žemiau esančiame vaizdo įraše nuolat pasirodo prieštaringi komentarai. „Žinoma, per 1 minutę niekas nepasikeis, bet jei kelias valandas vaikščiosite, tada viskas bus dar blogiau“, – rašo žmonės.

Sunku su tuo nesutikti. Bet niekas neverčia mus nešioti 6 kaukes tuo pačiu metu. Šis eksperimentas akivaizdžiai perdėtas. Tačiau tik 1 veido kaukė neatims jūsų galimybių kvėpuoti. Norėdami jaustis kuo patogiau, turite rasti sau tinkančią kaukę. Pavyzdžiui, aš nešioju namuose pagamintą medvilnės kaukę. Ji dengia veidą, bet nėra tokia sandari. Taigi jaučiu, kaip oras ramiai cirkuliuoja po ja.

kaukės

Ir jei vis dar esate prieš privalomas priemones, atsiminkite mūsų gydytojus ir slaugytojus. Visą pamainą jie dėvi vienkartines veido kaukes. Tai yra mūsų laikų herojai, kurie kiekvieną dieną padeda tiems, kuriems reikia. Ir kad jiems būtų lengviau dirbti, jūs ir aš turime laikytis visų atsargumo priemonių. Rūpinkitės savimi ir artimaisiais!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].