9 ankstyvi diabeto simptomai. Atkreipkite į juos dėmesį!

Diabetas yra nepagydoma liga ir neleidžia organizmui subalansuoti cukraus kiekio kraujyje, nes šia liga sergančių žmonių kūne gaminama mažai insulino. Jei anksti sužinosite, kad sergate cukriniu diabetu, galite sumažinti simptomus, pakeisdamas savo gyvenimo būdą.

REKLAMA

Susipažinkite su simptomais, kurie gali reikšti ankstyvą ligos stadiją. Tik nepamirškite visada pirmiausia pasikonsultuoti su gydytoju.

Dažnas šlapinimasis

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių diabeto simptomų yra būtinybė dažnai eiti į tualetą. Taip kūnas bando atsikratyti cukraus pertekliaus kraujyje. Kadangi inkstai yra pervargę, organizmas bando išskirti cukrų per šlapimą.

Neryškus matymas

REKLAMA

Dėl padidėjusio cukraus kiekio kraujyje akių lęšiai išbrinksta, todėl matymas tampa neryškus. Kadangi diabetas taip pat veikia nervus, kurie atsakingi už ašaras, akys gali nuolat būti sausos.

Sunkiai pagydomos infekcijos

Kadangi kūnas kovoja su padidėjusiu cukraus kiekiu, jam nebelieka energijos žaizdoms gydyti. Nervų sistema silpsta, žmogus lengviau suserga ir ilgiau sveiksta.

Didelis alkis

REKLAMA

Pirmosios diabeto stadijos metu pacientai jaučiasi nepaprastai alkani. Kadangi kraujyje esanti gliukozė nepasiekia ląstelių, jos negali pasigaminti energijos ir apima jausmas, kad esame nuolat alkani.

Nuolatinis troškulys

REKLAMA

Jei nuolat ir be jokios priežasties jaučiatės ištroškęs, tai gali būti diabeto požymis. Kad išfiltruotų didelį cukraus kiekį kraujyje, inkstai nuolat dirba ir jiems reikia daugiau skysčių.

Svorio kritimas be priežasties

REKLAMA

Žmogus netenka svorio, kai iš kūno pašalina skysčių perteklių. Tai taip pat yra diabeto simptomas.

Nuolatinis nuovargis

REKLAMA

Žmogus nuolat jaučiasi pavargęs, nes cukraus kiekis kraujyje yra nesubalansuotas.

Dilgčiojimas rankose ir kojose

REKLAMA

Jei rankos ir kojos nuolat dilgčioja, tai gali būti susiję su diabetu. Aukštas kraujospūdis gali pažeisti nervus, kurie siunčia signalus rankoms ir kojoms.

Blogas burnos kvapas

REKLAMA

Cukrinis diabetas gali sukelti nemalonų kvapą iš burnos.

Kartais viskas, ko reikia, kad sumažintumėte šios ligos tikimybę yra subalansuota mityba.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].