Nenuvertinkite statinių pratimų, nes juos yra ne tik sudėtinga atlikti, bet jie reikalauja ir tam tikro fizinio pasiruošimo. Nors iš pirmo žvilgsnio tokius pratimus atlikti gali atrodyti lengva, iš tiesų pabandžius suprasite, kad yra visiškai kitaip. Statiniai pratimai yra puikus būdas sustiprinti kūną ir raumenis bei deginti riebalus. 

REKLAMA

Prieš pradedant treniruotę turėtumėte gerai apšilti: geriausiai tinka bėgimas, šokinėjimas, greitas ėjimas, treniruoklis, šokdynė ir kt. Apšilimui reikėtų skirti 5-10 minučių.

  1. Atsigulkite ant nugaros, pakelkite ištiestas kojas aukštyn, tuomet pakelkite galvą ir nugarą nuo grindų ir lygiagrečiai ištieskite rankas. Laikykite šią pozą pusę minutės.

  2. Lygiai taip pat gulėdami ant žemės, kaip pirmajame pratime, vieną koją sulenkite per kelį ir pėdą padėkite tvirtai ant žemės, kitą koją ištieskite. Tuomet kelkite dubenį aukštyn, palaikykite 30 sekundžių ir nuleiskite. Tuomet apkeiskite kojas.

  3. Atsigulkite ant šono, svorį pakelkite su kaire ranka ir dešine koja (vėliau atvirkščiai), tuomet priešingą ranką ištieskite virš galvos. Laikykite šią poziciją 20 sekundžių, tuomet apkeiskite puses.

  4. Kaip ir pirmame pratime, ištieskite kojas aukštyn ir stenkitės traukti visą savo kūną link jų, rankomis laikykitės už kulkšnių. Palaikykite šią poziciją 15-20 sekundžių.

  5. Atsigulkite ant šono ir savo svorį pakelkite viena per alkūnę sulenkta ranka ir ištiestomis kojomis. Antrą ranką pasisukę laikykite apačioje ties juosmeniu. Laikyti šią pozą kiekvienai pusei reikėtų 15-30 sekundžių.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].