5 priežastys, kodėl turėtumėte atsisakyti alkoholio koronaviruso metu

Nuo pat epidemijos pradžios visi girdėjome daugybę juokelių ir net gana rimtų rekomendacijų naikinti virusą ir nerimą alkoholiu. Prieš kurį laiką netgi buvo naujienų (kurios vėliau pasirodė netikros), kad alkoholio vartojimas padeda neužsikrėsti koronavirusu. Tačiau gydytojai rekomenduoja sumažinti alkoholio vartojimą pandemijos metu ar net visiškai jį panaikinti. Kelios svarbios priežastys kodėl:

alkoholio

Alkoholis yra depresija

Taip, gerdami alkoholį tam tikrą (paprastai trumpą) laiką galime jaustis geriau, tačiau nerimas, liūdesys ir niūrumas visada ateina. Faktas yra tas, kad veikiant alkoholiui, organizme susidaro tetrahidroizochinolinas – tai medžiaga, kuri blokuoja dopamino ir seratonino, neurotransmiterių, kurie padeda mums jaustis gerai, gamybą. Galiausiai, net ir nedidelis alkoholio kiekis padidina nerimo jausmą – ir dabar mes visi jau turime pakankamai pagrindo nerimauti.

Alkoholis blogai veikia miegą

Londono miego centro ekspertai tvirtina: norėdami miegoti dvigubai prasčiau, vakare išgerkite vos vieną taurę vyno. Alkoholis daro mūsų miegą paviršutinišką, gilaus miego fazę, kai pats kūnas ir smegenys „pasileidžia“ iš naujo, arba visai nėra, arba ji trunka neilgai, kad galėtume gerai išsimiegoti. Miego trūkumas visada yra blogas, tačiau ypač dabar: kuo mažiau miegame, tuo mažiau galimybių mūsų kūnas turi atsispirti išorinėms grėsmėms ir tuo didesnė lėtinių ligų paūmėjimo rizika. Nedarykite savęs pažeidžiamu!

alkoholio

Alkoholis sumažina koncentraciją ir dėmesį

Bet kokia laisvai vertinama situacija – ir koronaviruso pandemija neabejotinai nurodo tokią – yra laikas, kai turėtumėte būti ypač dėmesingi sau ir savo artimiesiems; kai reikia priprasti prie naujos rutinos, pakeisti įpročius; kai reikia būti pasirengusiam dėl poreikio greitai ir neįprastoje situacijoje veikti. Alkoholis tam trukdo – ir blogiausia, kad jis tai daro nepastebėtas. Dabar mums visiems geriau išlaikyti blaivų protą ir norą veikti bet kurią akimirką.

Alkoholis niekaip neapsaugo mūsų nuo koronaviruso

Viruso baltymo apvalkalas, kuriuo jis prisijungia prie naujo nešiklio, sunaikinamas šarmais. Norėdami sunaikinti jį su alkoholiu, turite veikti paviršių mažiausiai 40 sekundžių, o alkoholio koncentracija turėtų būti bent 60%. Net jei jūsų bare yra tokio stiprumo gėrimų, geriau juos apsaugoti malonesniam gėrimui!

alkoholio

Alkoholis skatina svorio augimą

Pirma, patys alkoholiniai gėrimai yra gana kaloringi: net taurė šviesaus baltojo vyno kalorijomis gali būti prilyginta mažai riebalų turinčiam desertui, antra, vyno, degtinės ir ypač alaus vartojimas skatina apetitą ir mūsų potraukį daugiausiai kalorijų ir riebumo reikalaujančiam maistui. Tai pavojinga ne tik figūrai: antsvoris, kaip žinote, padidina širdies ir kraujagyslių ligų bei diabeto riziką – tai yra pačios ligos, kurios rimtai padidina sunkaus COVID-19 riziką.

Kaip kalbėti apie koronavirusą su užsispyrusiais giminaičiais?

Kaip kalbėti apie koronavirusą su užsispyrusiais giminaičiais?

Pastarosios savaitės nebuvo lengvos visiems – viskas sustabdyta, padrąsinimų iš politikų nepastebime, visas pasaulis pajuto koronavirusą. Tačiau daugeliui žmonių pati sunkiausia patirtis buvo aptarti COVID-19 su tėvais, seneliais ir kitais vyresniais giminaičiais. Žinoma, kai kurie iš jų nedelsdami rimtai vertino epidemiologines rekomendacijas ir laikėsi visų patarimų. Tačiau jis dubliuoja kitus nuo kariškos neapykantos („Jokia infekcija nesustabdys mūsų!“) Iki pavargusio fatalizmo („Bus taip, kaip turi būti“).

koronavirusą

Kodėl kai kurie vyresnio amžiaus žmonės rimtai nepriima koronaviruso?

Panaši reakcija turi keletą pagrindinių šaltinių. Pirma, jie gali būti dezinformuojami. Antra, mūsų tėvai gali neigti. Stresas dėl pandemijos naujienų, baimė nežinomybė ir bejėgiškumas verčia žmones apsimesti, kad viskas tvarkoje. Trečia, kai kurie klaidingai mano, kad turime reikalų su dar viena kasmetine (ir nekenksminga) gripo atmaina.

Koronaviruso protrūkis neatrodo per daug pavojingas, jei karantino priemonės dar nebuvo visiškai panaudotos. Žmonės paprasčiausiai nesupranta, kaip greitai viskas gali pasikeisti jų kasdieniame gyvenime (net Italijos pavyzdys jiems atrodo „per daug sureikšminta isterija“).

Nepaisant amžiaus, žmogaus smegenims yra gana sunku suvokti, koks yra eksponentinis augimas. Mums sunku susitvarkyti su bet kokiais pokyčiais, nesvarbu, ar tai būtų lėti (globalūs klimato pokyčiai), ar neįtikėtinai greitai (COVID-19).

Mes kalbėsime apie tai, kaip kuo veiksmingiau aptarti saugos priemones su savo vyresniais giminaičiais.

Venkite vartoti žodžius „senyvas“ ar „nesveikas“

Viena iš priežasčių, dėl kurios vyresnio amžiaus žmonės negali rimtai vertinti koronaviruso protrūkio, yra ta, kad jie stebi naujienas ir mato, kad tai pavojinga „pagyvenusiems“ ar „nesveikiems“. Nepaisant amžiaus, nedaugelis norės priskirti save tokiems. Tas pats pasakytina apie „trapus“ ir „silpnas“ apibrėžimas. Yra rizika, kad tai išgirdę jūsų artimieji akimirksniu nustos suvokti informaciją kaip visiškai neįdomią.

koronavirusą

Didžiausią dėmesį skirkite aiškiems faktinio amžiaus duomenims ir skaičiams, kurių negalima ignoruoti. Tomui Hanksui yra 63 metai, jis yra stiprus vyras, tačiau, nepaisant to, koronavirusas jį ir žmoną Rita Wilson užklupo.

Pažadėkite palaikyti ryšį

Jei jūsų artimieji turi išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, paskatinkite juos palaikyti vaizdo ryšį ne tik su jumis, bet ir su draugais ar kitais artimaisiais. Socialinės izoliacijos idėja gali mus bauginti, todėl svarbu bendrauti akis į akį.

Ir jei jūsų tėvai ilgisi savo anūkų, galite organizuoti jiems užsiėmimus, kad jie galėtų skaityti knygas, žaisti žaidimus, sinchroniškai žiūrėti filmus ir animacinius filmus. Kas žino, galbūt jūsų artimiesiems patiks naujausios technologijos!

Išgirskite jų rūpesčius

Tai svarbu bet kokiame bendravime, bet ypač kai kalbame apie COVID-19. Užuot perskaitę PSO rekomendacijas ar iškart pareiškę, kad jūsų tėvai tiki įvairiausiais juokingais mitais, pirmiausia klausykite, kas juos jaudina. Ir tik po to kalbėkite apie kiekvieną elementą atskirai. Taip galite nustatyti ir aptarti, kas iš tikrųjų svarbu jūsų artimiesiems.

Klausydamiesi periodiškai ištarkite artimųjų teiginius „priešinga linkme“. Pvz., Jei jūsų močiutė sako: „Jaučiuosi gerai, nesijaudink“, verta atskirti ir „grąžinti“ pagrindinę mintį: „Šiuo metu viskas gerai, todėl jums atrodo, kad nėra ko jaudintis“. Šis metodas leidžia kitam asmeniui suprasti, kad jūs jį girdėjote, ir suprasti požiūrio tašką. Jei jaučiamės suprantami, automatiškai tampame atviresni naujoms idėjoms.

koronavirusą

Naudokite faktus ir skaičius.

Kadangi COVID-19 sukelia visiškai naujas koronavirusas, mums visiems gali būti nelengva suprasti, ką tai tiksliai reiškia. Štai ką galite pasakyti: „Mes turime virusą, kuris yra užkrečiamas, kaip pavyzdžiui, peršalimas, tačiau turi tokią pat riziką kaip ir širdies priepuolis. Mirtingumas nuo koronaviruso ir širdies priepuolio yra maždaug vienodas tarp vyresnių nei 55 metų žmonių- 15%. “ Nebūtina gilintis į visas technines detales, tačiau svarbu, kad artimieji rimtai vertintų tai, kas vyksta. Galite remtis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis ir rekomendacijomis.

Susitelkite į pagalbą kitiems

Vyresni žmonės fatalistiškai vertina riziką, jei tai liečia save, tačiau jie pasirengę susitikti pusiaukelėje, kai jums reikia rūpintis kitais. Jei artimieji atmeta mintį „galite labai susirgti“, galite perorientuoti, kad rūpintųsi jumis, kitais artimaisiais ir vaikais. „Norime, kad nesirgtumėte, kad netyčia neužkrėstumėte mūsų ar savo anūkų. Geriau neužsikrėsti, nes gydytojai dar nemato pagerėjimo. “

koronavirusą

Siūlykite konkrečias priemones

Kalba apie pandemiją yra varginanti ir stulbinanti abiem pusėms. Užuot pasakoję viską viename pokalbyje, suskaidykite informaciją į keletą temų ir susitelkite ties aktualiausia. „Aš mielai pasirūpinsiu prekių pristatymu jums, ateinančioms dviem savaitėms“ skamba daug lengviau nei vertingų instrukcijų, kaip elgtis su savo artimaisiais, lapas.

koronaviruso

Įspėkite apie kylančią riziką

Vyresni giminaičiai yra linkę gydyti visas ligas korvaloliu ir vaistažolėmis, tiki gandais ir tikisi stebuklingų vaistų, kurie yra specialiai paslėpti nuo paprastų žmonių.

Papasakokite jiems apie socialinę riziką, kurią kelia pandemija: sukčiai, kurie, bandydami užsidirbti, gali bandyti patekti į butą, siūlydami medžiagas su „specialia vyresnių žmonių nuolaida“.

Atskirai svarbu perspėti apie gandus tokiu stiliumi: „Jūs neturėtumėte gerti neaiškių vaistų, jie padidina infekcijos riziką“. Mokslininkai jau paneigė šią hipotezę, tačiau kai kurie vyresnio amžiaus žmonės savavališkai nutraukė svarbių vaistų vartojimą ir pablogino savo sveikatos būseną. Dabar kaip niekad svarbu kontroliuoti lėtinių ligų būklę.

Išsakykite savo meilę

Mums rūpi artimieji, nes juos mylime – tai yra svarbiausias veiksnys. Nepamirškite apie tai jiems priminti. Jums gali prireikti daugiau laiko pareikšti savo rūpestį, tačiau svarbu būti kantriam ir palaikyti ryšį su artimaisiais.

koronavirusą

Stebėti koronaviruso plitimo žemėlapi, statistiką Lietuvoje ir pasaulyje galite čia – www.zinoti.lt/koronavirusas/

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].